Çirkin Ama Gerçekten Soğutan Cpu Fanı

Estetik kaygım sıfır çünkü kapalı kasada olacak alet. Öyle cicili bicili ledli fanlar gerekli değil. Böyle bana sanayi tipi buz gibi yapacak bir fan lazım. 2 tane alacağım 2 ayrı kasaya. Biri 1150 için biri 1151 için.

Cpu'nun canını çıkartacağım için çok iyi soğutması gerek. Gürültü dert değil.

edit: cpu secip sogutmayan islemci onermeyin 1150 ve 51 e uyan okuz gibi sogutucu ariyorum.

cpuyu da yazsanız güzel olurdu.

  • i dont know i dont care  (14.01.19 14:19:28)
Noctua çift fanlı tower modellere falan bakın. Tek fanlısı bile 8700k'yı 60 üstüne pek çıkarmıyor. (Overclocksuz)

Örnek: (bu amd uyumluymuş ama tipi göstermek için atıyorum)
www.sanalmarketim.com
  • nhk ni youkosu  (14.01.19 14:41:06)
Noctua iyi de cok para. Cooler Master 212 ortanca bir mal ama is gorur gibi geliyor. Benim asil sormak istedigim marka olmayan ama cidden canavar gibi sogutan modeller bilen var mi? Aliexpress de falan bir dunya ucuz fan ve sogutucu var. Sogutucuya verecegim parayla sistemimi daha da gelistirebilirim zira.

  • bos gezenin bos ustasi  (14.01.19 15:22:13)
hem ucun olsun hem de soğutması iyi olsun diyorsun. öyle bir şey yok.

noctua'nın kimi modelleri sıvı soğutmalardan bile daha iyi sonuç veriyor.

markası olmayan eşek kadar büyük soğutucu alırsın, yanında termal macun da verirler. noctua'nın termal macunu 2 sene dayanıyor, aliexpress'ten alacağın termal macun 2 aya kupkuru olur çıkar.

madem cpu'nun canını çıkartacaksın, ucuz mal alacak kadar zengin olma.
  • washe  (14.01.19 15:32:28)
Termal macun alacam zaten kaliteli bir tane dandik macun surmem.
Piyasada bazi geeky urunler var tonla led var ustunde gaming gear fatal1ty series carbon fiber dildo fan vs diye ben bunlarla ilgilenmiyorum. Bana isini yapacak mal lazim, gurultu cikartsin sorun degil, tasarimi goz kanatsin sorun degil. Verdigim parayi sadece sogutmaya vermis olayim, markaya veya goz boyamaya degil. Anlatabiliyor muyum?

  • bos gezenin bos ustasi  (14.01.19 15:35:13)
anlatabiliyorsun. noctua boşu boşuna o kadar pahalı değil.

www.sanalmarketim.com

mart 2015'te 230 liraya almışım bunu. overclocklu 7700k ile kullanıyorum. çok çok memnunum.
  • washe  (14.01.19 15:37:33)
cm 212 temizdir iyidir. 65 c üzerini göremedim tam yükte bile.

  • mattiadestro  (14.01.19 15:44:07)
yav bir duyuruya da ben cevap yazmıyayım diyorum ama dayanamıyorum.

madem aşırı soğutma ihtiyacın var. peltier modüllü soğutuculardan al.

peltier modülünü biliyosundur umarım.

www.youtube.com

tec processor cooler diye arat.

tec thermo electric cooler demek. bidiğimiz peltier işte
  • killerbee  (14.01.19 15:48:27 ~ 15:55:38)
fan degil sivi sogutma almalisin. Corsair'in Hydro serisi giris seviyesi sivi sogutma kitleri var. cok pahali degil. butcene ve kasanin icine uyacak boyutta bir tanesini al. en iyi fandan daha iyi performans alirsin.

  • crucio  (14.01.19 16:29:57)