[]

Windows 10 ekran çekik gözlü oldu

Merhaba, öncelikle bir SSD ile Windows 10'a geçiş yaptım. SSD kullanın kullandırın diyorum.

Soruma gelince w10 kurduktan sonra bilgisayarımın feri kaçtı. Renkler tam istedğim gibi değil. Ayrıca ekran sanki yatay olarak çekik gibi. Yani mesela yuvarlak olması gereken chrome simgesi hafif basık. Kutuplardan hafif basık, ekvatordan geniş... Bütün simgeler ve resimler de böle çıkıyor.

Bunun çözümü nedir? İnternette bir şey bulamadım.

 
ekran çözünürlüğünün monitörünün doğal çözünürlüğünde olduğundan emin ol.


  • washe  (12.01.19 16:33:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.