[]

İngilizce Devlet Belgesi

Selamlar,

Vize başvurusu için İngilizce olarak Vukuatlı Aile Nüfus Kağıdı, Nüfus Cüzdanı, Askerlik Belgesi evraklarına ihtiyacım var. Adalet bakanlığı adli sicil kaydını direkt e-devletten verdi ama diğerlerinin İngilizcesi yok. Tercüme mi ettirmek gerekiyor bunları? Kuruma direkt gitsek İngilizce alma şansımız var mı?


 
emin misin İngilizce istenmez bunlar vize başvurusu için.
kurumlar İngilizce veriyor mu bilmiyorum; vermiyorlarsa yeminli tercüme yeterli mi öğren, değilse önce asıl evrakla notere gidersin, oradan tercüme ofisi ve sonra tekrar notere. nerenin vizesi bu böyle?

  • tiny penny  (11.01.19 15:50:34) 
alman konsolosluğu için de hepsini almanca istiyorlarmış. vukuatlı nüfus kayıt örneğinin almancasını ne yapacaklarsa artık


  • kimberly wexler  (11.01.19 16:56:54) 
nüfus müdürlüğü doğum sertifikasını ingilizce veriyor belki diğerlerini de verir. askerlik şubesinden ingilizce bir şey alabileceğinden şüpheliyim. sormayı dene yine de.


  • argent dawn  (11.01.19 17:20:33) 
Avustralya vizesi içindi. Eğitim danışmanlık şirketi ingilizce diye belirtmiş, pazartesiyi beklemeden burdan sorayım dedim.


  • duseyazar  (11.01.19 19:57:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.