[]

web sitesinin hangi şirkete ait olduğu

merhaba ahali,

şöyle bir maruzatım var. bir websitesinin hangi şirkete ait olduğunu bulmamız mümkün mü? genellikle yabancı kaynaklı bilgilere ihtiyacım var, evet bir çok websitesinin hakkımızda kısmı mevcut ama bir çoğunda "blah blah şirket kuruluşudur" gibi bir belirti yok. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. teşekkürler.


 
(bkz: whois)


  • babilbaligi  (10.01.19 10:23:45) 
Whois kayıtlarını inceleyebilirsin ama sonuçlar çok tatmin edici olmayacaktır.


  • cakabo  (10.01.19 10:24:27) 
domaini ver de bakalım


  • hlt1985  (10.01.19 11:22:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.