Maaş Beklentisi

Büyük, kurumsal bir firmayla yapılan iş görüşmesinde işi kaptırmamak için maaş beklentisini düşük söyledik diyelim. İş teklif ettiklerinde bizim beklentimiz üzerinden mi teklif yaparlar yoksa aynı pozisyon için diğer çalışanlara verilen ücret mi teklif edilir?

genelde personeli ucuza mal etmeyi görev edinmiş (küfür gelecek) ik müdürleri genelde o ücreti verirler üstünü vermezler sen şirket IK larında adalet dağıttıklarınımı zannediyorsun elinden gelse bedavaya çalıştırır seni

tabi bu yaptıkları (ucuza personel mal etme) olayı toplantıda sağolsunlar üst yönetime yalakalık yapmak içinde kullanmayı ihmal etmezler böylelikle kendi maşlarına gelecek yüksek zamı garanti etmeye çalışırlar alayı çakaldır sakın kanma hiç bir IK cının allah bir dediğine inanma çok çaresiz olmadıkça düşük maaşa çalışma piyasanı düşürme
  • baknedicem  (09.01.19 03:18:19 ~ 03:24:17)
gercekten kurumsal bir firma ise her pozisyon icin belirlenmis minimum ve maksimum ucret kademeleri olur. ve senin soyledigin ucret onlarin teklifini etkilemez. o sadece eger beklentin maksimum ucretin cok ustunde ise hem senin hem de sirketin vaktini bosu bosuna harcamamak icin sorulan bir soru olur. turkiyede bildigim kadariyla kurumsal bir sirket yok maalesef.

  • crucio  (09.01.19 04:15:46 ~ 04:16:01)
Ben zamanında 1500-2000 arası olabilir yazmıştım. Tam ortası 1750 vermişlerdi. Yani senin istediğini veriyorlar demek. Düşürürler ma artırmazlar

  • efruz  (09.01.19 07:10:13 ~ 07:10:45)
diyelim ki pozisyon 7-9k ücret aralığında. sen o pozisyon için kalifiye isen ve de 5k'ya çalışırım dersen, jest olarak 5,5k teklif ederim. seneye hakikaten istediğim adam olduğunu görürsem maaş düzeltmesi yaparım.

  • Jesus Christ  (09.01.19 07:58:27)
benim çalıştığım şirkette her pozisyonun maaşı belli.
iş görüşmesine gelen adaylar eğer yüksek yazdıysa durumu anlatıyorum. hiç IK filan devreye girmeden en başta karşılıklı olumlu/olumsuz mutabık kalıyoruz.
düşük yazanlara bir şey demiyorum süpriz oluyor IK'nın teklifi :)

kurumsal bir şirkette olması gereken bu. en azından benim çalıştığım şirketlerde durum buydu.
  • teritori  (09.01.19 09:10:11)