Ev sahibi zam yapmadı?

oturduğumuz evde 1 seneyi doldurduk fakat ev sahibi bizimle zam konusunda iletişime geçmedi. ne yapmamız lazım? ölü taklidi mi yapalım zammı biz mi belirleyelim?

ölü taklidi tabii manyak mısın

  • kablelvuku  (08.01.19 14:15:16)
2-3 ay sonra haber edip aradaki farkları isteyebilir.
Bence zor durumda kalmamak adına orta yolu bulup anlaşın.

  • cakabo  (08.01.19 14:19:56)
Aksi bir herif degilse o acana kadar siz acmayin bu muhabbeti.

  • Deathrow  (08.01.19 14:25:51)
Sen bi öyle inceden ölü taklidi yap bakalım. Benim kira aldığım 1 ev 2 dükkan var. Zam yapmıyorum. Dükkanlarda birinin 3. senesi diğerinin 2. senesi olacak yakında ama hala girdikleri fiyattan oturuyorlar ve zam yapmayı düşünmüyorum. Adam iş yapıp rahat ödesin, yemişim zammını mamını ya. ödeyemediklerinde çok sıkıntı çıkıyor. Belki benim gibi düşünen biridir.

  • eazy  (08.01.19 14:27:56)
deli misin tabiki ölü taklidi yap

  • ladybird  (08.01.19 14:32:54)
@eazy sana helal olsun, umarım senin gibi düşünüyordur.
gerçi bizim ev sahibi de tatlı bi kadındı. zaten kendisi dünyayı geziyo, kirayı istanbulu terk edip bodruma yerleşen yogacı kızına gönderiyoruz. çok parayla dertleri yoktur gibi düşünüyorum yani: )

  • nıç  (08.01.19 14:40:42)
3-5 bişi at konu kapansın. yasal olarak yapmak zorundasın, hiç yapmazsan bu sene isteyemediğini seneye ister. yaşanmıştır :)

  • lcha  (08.01.19 14:41:37)
bence muhtemel zam oranı kadar biriktirin. hem bir sürprize hazırlıklı olursun hem de para biriktirirsin.

  • silver apple  (08.01.19 16:05:15)
Ben de ölü taklidi yaptım. Gerçi unutmuştum askerlik falan araya girince. İki üç ay geçince yaptı. Geriye dönük sadece bir ayı zamlı aldı.

  • Murtazaaylak  (08.01.19 16:12:54)
ben de ölü taklidi yapmıştım, 2 ay sonra kendisi ulaşıp ne yapalım falan dedi, cüzi bir sey yapıp devam ettik.

  • jugador  (08.01.19 16:44:58)
*zam icin aramayan ev sahibim bu sene %33 zam yapmaya calisti.

olu taklidi+1 ama yasal zam orani dogrultusunda bir parayi kenara ayirip dolar falan alin. cunku 2-3 ay sonra ay unutmusum diye arayabilir.
  • jimicik  (08.01.19 17:01:01)
Olu taklidi olur mu canim? Arayin en azindan yapamam ya da az yapabilirim deyin. Ev sahibi sizin kirayi arttirmaniz gerektigini unutmaz. Kadinxlcagiz duyuru yazari olsaydi o da simdi kiracin kirayi artirmadi arayayim mi diye duyuru acacakti. Arayin hirsey soyleyin.

  • allah yazdiysa bozsun  (08.01.19 19:47:25)