İstanbulkartı yenilemeyi unuttum?

Arkadaşlar istanbulkartım süresini uzatmayı unuttuğum için bugün tam tarifeye geçmiş. Biletmatiklerden herhangi bir işlem yapamıyorum. Yarın başvuru merkezine gideceğim ama benim yeni kart mı çıkartmam gerekecek, yoksa eskisiyle devam edebilecek miyim?

Şimdi sıkıntı şu ki; sgk'ya kayıtlı olan ve 20 yaşından gün almış öğrencilerin öğrenci akbili çıkartma şansı yokmuş, bu olay doğru mu? Bende her ikisi de var. Okula gidip gelmem 6 vesayet, buna bir de işyeri eklenince günde 8-9 kere bu kartı kullanmam gerekiyor.

düzenleme: Ben olayı biraz yanlış anlamışım. 2. paragrafta sorduğum soru açık lise için geçerliymiş. uyaran @namandigurai nickli üyeye teşekkürler.

vizeleme yapıcan sadece. 5 tl çekiyo karttan güncelleniyo. akbil yükleyen herhangi bi yerde yaptırabilirsin.

  • spirit crusher  (01.01.19 22:01:05)
içinde 5 lira varken herhangi bir dolum makinesine okut, makine soracak zaten vizeleme yapılsın mı diye. tamam diyeceksin o kadar.

  • hadsafhada  (01.01.19 22:04:08)
Son günü yok vizeleme işlemini biletmatik veya bayilerden yapabilirsiniz. Doğru mu dediğiniz olay açık ilköğretim ve açık lise öğrencileri için geçerliymiş.

  • namandigurai  (01.01.19 22:17:06)
yeni nesil küçük makineler vizeleme yapmıyor, eski nesil büyük dolum makinelerinden yapabilirsin.
şunu bulman lazım yani.
pbs.twimg.com

şunda olmuyor.
lh3.googleusercontent.com
  • Bruce  (01.01.19 22:24:00)
Ben de unuttum. :D Makineden yenilemenin bi deadline i yok muydu 31 12 18 vs gibi?

  • perfectum  (01.01.19 22:25:59)
Ben farklı şehirdeyim, geçen sene atılan mesajdan beş ay sonra istanbula gittim, yine de oldu makineden.

  • bitse de gitsek  (01.01.19 22:45:22)
Kadıköy rıhtımda otobüs duraklarının oradaki biletmatiklerden oluyor. Havaşın kalktığı yerde

  • jiletimigetirin  (01.01.19 22:53:14)