[]

askerliğim 2 yıl tehir edildi

lisans mezuniyetimden sonra askerliğim 2 yıl tehir edildi. 2 yıl içinde yüksek lisansım da tamamlanır diye düşünüyorum.

bu yüzden yüksek lisans için ayrıca askerliğimi tecil etmeme gerek var mı? gerek varsa bunun acelesi var mı?


 
Tehir değil tecildir o. :)

Lisans mezuniyeti sonrası diplomayla gidip 2 yıl tecil ettiriyorsunuz normalde.

Yüksek lisansa başladıysanız, okul normal şartlar altında iletişime geçer ve tecil ettirir. Gelgelelim bunun olmadığı yani TSK'ya haber verilmediği durumlar da oluyor, takipçi olmanızda fayda var.
  • duseyazar  (31.12.18 13:36:44) 
Tecil ettirdiğiniz için sorun yok. Ettirmeseydiniz de yüksek lisans yaptığınız okul bu işlemi yapıyor. Siz yüksek lisansı bitirdikten sonra kendi tecil süreniz de bitmeden önce yüksek lisans mezuniyetinin size sağladığı 1 yıllık tecil hakkınızı da kullanabilirsiniz.


  • Abdurrahman  (31.12.18 13:39:48) 
Valla tehir yazıyor benden kaynaklı değil:)

Teşekkürler arkadaşlar. Mutlu seneler.
  • gizemli dede  (31.12.18 14:04:52) 
Tehir kelimesi doğru. Aynı durumdaydım lisanstan sonra erteletip yüksek lisansa başladım sonra hiçbir şey yapmadım zaten gerek yok 2 yıl. Yüksek lisans uzarsa o zaman uğraşırsın.


  • signore  (31.12.18 14:28:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.