[]

erasmusla avrupanın en görülesi yer(ler)i

selamlar,

erasmus personel hareketi kapsamında başvuru aşamasındayım. daha önce hiç yurtdışına çıkmadım. kendi iznimi de katarsam totalde 10 günüm falan olacak diye hesap yapıyorum. günlük hibe ve bilet desteği var, ben de o tarihe kadar biraz biriktirsem elimde bir miktar para olur. vezir olmasak da rezil de olmayız heralde. hizmet pasaportuyla gidiliyor sanırsam. bu süreyi maksimum verimde geçirmek için nasıl bir rota tavsiye edersiniz ? program kapsamında gidilebilecek ülkeler şöyle:

1. grup: Birleşik Krallık, Danimarka, Finlandiya, İrlanda, İsveç, İzlanda, Lihtenştayn, Lüksemburg, Norveç

2. grup: Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, Güney Kıbrıs, Hollanda, İspanya, İtalya, Malta, Portekiz, Yunanistan

3. grup: Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Hırvatistan, Letonya, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Polonya, Romanya, Slovakya, Slovenya.

(bu gruplar bilet hibesi miktarları için oluşturulmuş. yoksa sadece o grup içinde gezebilirsin anlamı taşımıyor. çıkıp çek cumhuriyetinden almanya'ya geçilebiliyor yani. Soru şu: nerelere nasıl geçebiliriz ki zamanı iyi değerlendirelim ?)

 
3. grup cok net. ozellikle dogu blogu ulkeleri. hem bispeten uygundur digerlerinden hem de cok guzel yerler kışının ozel bir guzelligi var. biraz usursun ama :) bi de diger ulkelere gore daha uygun fiyatlarla seyahat imkani bulursun ozellikle trenlerde. cek cumhuriyeti mesela.


  • in vino veritas  (13.12.18 12:05:38) 
Kendi paranla gideceksen 3, AB hibesi varsa 1


  • Traveller  (13.12.18 12:36:38) 
10 gunde kac ulke gormeyi planliyorsunuz cunku Almanya 10 gun de gezilir, Avusturya 10 gun de gezilir. bir ulkeyi detayli mi gezmek istiyorsunuz iki uc onemli sehir mi? muze gezer misiniz bir sehri gezip dolassam yeter ayrintiya girmem mi dersiniz?|


  • kassiopeia  (13.12.18 12:56:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.