Gtx 980 ti düşük fps sorunu

Arkadaşlar evga gtx 980 ti ile cs go oynuyorum. Monitörüm 144hz bu yüzden 144fps altına düşmemesini istiyorum fakat çok ilginç bir şekilde bazen 100e bile iniyor.
Fps limitini kaldırdığımda 100-200 arası fps alıyorum ayarları düşürmeme rağmen. Bir arkadaşım gtx 970 kullanıyor o bile 300+ ping alırken benim 200'ü geçmiş olmam gerekmiyor mu?
Sizce sorun ne olabilir?

cooler master silent pro 850w psu
i7 4770k 4.0ghz oc
8gb ddr3 1600mhz
msi z87 g45 board.

İşlemcim 50 dereceyi hiç geçmiyor yine aynı şekilde kartta yüksek ısılara ulaşmıyor fakat fps de düşük kalıyor. Nvidia ayarlarından oyunu maximum performans olarak ayarlarım, yine windows tam performans moduna aldım. Evga precision uygulamasında ayarları yükselttim vs bios'tan iest ve c-state'leri disable ettim daha ne denemem gerek bilmiyorum...

Bir fikri olan var mıdır?

ping? fps? kafan karışmış senin sanırım. pingle fps arasında pek bi alaka yok. ping yazdığını fps olarak kabul edip cevap vereyim.

oyunu aynı çözünürlükte mi oynuyorsunuz?
işlemcinin 50 dereceyi geçmemiş olması bi anlam ifade etmiyor. 4770k 980ti'ye dar boğaz yapmaz zaten. oyun sırasında cpu ve gpu kullanımları yüzde kaç kontrol ettin mi?
  • washe  (11.12.18 15:15:07)
Merhaba, evet yanlislikla ping yazmisim. Gpu kullanimini kontrol ettim %30-40 arasi. Ayarlardan calismasini limitleyen bir durum da yok..
Aklima cok dusuk bir ihtimal geliyor bir de size sorayim. Ekran kartini degistirmeden evvel steam'den csgo'you yedekledim. Format atip ekran kartini taktiktan sonra csgo'yu bu yedekten calistirip verify game files dedim directx guncellemelirini falan alip sorunsuz calistirdi oyunu. Acaba oyunun backupini alirken eski ekran karti takili oldugundan bir sorun cikarabilir mi? Akn doldugu icin oyunu bastan indirmek istememistim.

  • sabor  (11.12.18 15:20:48)
diğer oyunlarda durum nasıl? gpu kullanımı %90 ve üzerinde mütemadiyen %99 olmalı oyun sırasında sen de biliyorsun bunu sanırım.

tekrar indirmeden dosyaları verify edebilirsin steam'de.

bir de cs:go ayarlarını tekrar yapmayı dene.
  • washe  (11.12.18 15:27:54)
Ayarlarla cok oynadim, cozunurlugu falan degistirdim ama mamafih sonuc ayni... Yabanci forumlarda da bu durumla karsilasan var ama bir cozum yolu goremedim :( gpu bir turlu tam verimli calismiyor. Witcher 3 ile deneyecegim bir de. Fire strike vs gibi bi test programi onerebilir misiniz?

  • sabor  (11.12.18 15:30:21)
fire strike'a falan para verme boşuna

www.userbenchmark.com

şurdan test yaptır bakalım sendeki parçalardan beklenenin altında sonuç veren var mı görebilirsin bununla. başka oyunlarda da sorun çıkarsa güç bağlantılarını da kontrol et
  • washe  (11.12.18 15:37:40)
Gereksiz gibi gözükse de hdd kullanımınıza baktınız mı? windows tarama yaparken saçma düşüşler yaşıyordum. kapatınca kendine geliyordu. Düşük özellikteki pc ile bunu yaşıyordum belki sizde de aynı sorun vardır.

  • bahoho  (11.12.18 15:48:49)
Merhaba, windows ve oyun 1 haftalık ssd üzerine kurulu testlerde bir sorun gözükmüyor.

  • sabor  (11.12.18 15:54:19)
UserBenchmarks:
CPU: Intel Core i7-4770K - 91.4%
GPU: Nvidia GTX 980 Ti - 82.8%
SSD: Adata SU650 240GB - 72.2%
HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB - 61.8%
RAM: HyperX Savage DDR3 1600 C9 2x4GB - 58.2%
MBD: MSI Z87-G45 GAMING (MS-7821)

benchmarklar normal görünüyor
  • sabor  (11.12.18 16:04:57)
Düşük ayarlarda açıyorsanız oyun işlemciye yüklenir. Yüksek ayarlarda açarsanız ekran kartına. Doku, gölge falan onları diyorum.

Bende yüksek ayarlardayken, düşük ayardakine oranla daha iyi performans veriyor. Çünkü ekran kartım, işlemcimden daha güçlü.

Siz de oyun içi grafik ayarlarını artırın. Bir de öyle bakın.
  • hitokiri kenshin  (11.12.18 18:32:33)
Merhaba, tüm ayarlarım en yüksekte. gpu usage %55'i aşmıyor hiç. Ekran kartım benim yerime bu kadar güç bu oyuna yeter sen karışma diyor bildiğin.

  • sabor  (11.12.18 19:10:29)