Mavi Işık Bağımlılığı

Selamlar,

İşi gücü nedeniyle günde minimum 8 maksimum 16 ortalamada da 12 saat bilumum ekran ışığına maruz kalan biriyim. Son zamanlarda beni iyice yorduğunu düşünmeye başladım; evde yansımadan gelen direkt ışıklara ve bilumum gürültü ya da TV gibi gereksiz ekranlara duyarlılığım son derece düşük. Mümkünse TV'yi hiç açtırmayıp mum ışığnda oturabilir kıvama geldim. Benzer durumları yaşıyor musunuz? Çözüm bulan varsa beri gelsin:) Ben sadece iş planımı daha mesai saatleri içerisine yoğunlaştırıp toplam ekran karşısında tüketilen saat ve ömür sayısını azaltarak buldum. Bir de özel gözlüklerden falan bahsedenler var; bunları deneyip memnun olanlar varsa yazarlarsa bahtiyar olunur. Bana daha çok tembeller için üretilmiş bir pazarlama harikası gibi görünüyor uzaktan bakılınca..

Paragraf halinde derdimi kustum; yorgunluğuma veriniz, affola.

Teşekkürler..

(bkz: f.lux)

  • veritaslibertas  (02.12.18 20:11:01)
Windowsun icinde artik o ayar var.
Gozluk de ise yarar, mavi filtresi degil de isik kiran herhangi bir kaplama ise yariyor.

  • acemi  (02.12.18 20:15:36)
Gözlük iyi. Işığı kırıyor gerçekten. Ben de cok zaman harcıyorum doktora ve optikciye bunu belirttim, blue cut filter bir cam onerdiler.

Yakin zamanda kaliteli bir çift cami 200 liraya aldım.
  • biseysorcaktim  (02.12.18 20:43:50)
F.lux demeye gelmistim ben de

  • nax  (02.12.18 21:38:02)
Numarali gözlüğümü, mavi isik suzen camdan yaptirdim ve memnunum.

  • fever  (02.12.18 23:12:43)
Hayret kimse söylememiş. Sizin ilacınız f.lux

  • mayday  (02.12.18 23:31:21)