[]

Macbook tamir

Touchpad e su geldi. 6 7 yıllık bilgisayar garantisi kalmadı zaten. Ama bir sorunu yoktu. Şu an Touchpad sorunlu. Dolar uçtu. Servisi çok fiyat çıkarır mi? Bir de Ankara'da Nerede servis var?
 
apple ürünlerinin tamir fiyatlarının çok pahalı olduğu sürekli söylenegelir.
muhtemelen pahalıya patlayacaktır.

  • pangea  (29.11.18 14:05:35) 
Kendim değiştiremez miyim acaba? Garantili bir durum da kalmadı. Ya da başka tamirciler güvenilir midir?

Böyle sıvı temas sorunu yaşayan oldu mu?
  • nick bulamadim  (29.11.18 14:28:22) 
Modeline göre kendin de değiştirebilirsin. Özellikle 2013 öncesi modellerin tamir parça değişimi vs. daha basittir. Trackpad'i sökmek için yapmak gereken sadece bataryayı sökmek, o da gayet basit.

Ben sizin yerinizde olsam flex kablolarına zarar vermeden touchbad'i söker kontakt spreyle güzel bir temizlerdim. Yine olmazsa parçayı internetten alır kendim değiştirirdim.
Ankarada servis bilgisayar var kolejde bir de bireysel bilgisayar var maltepe taraflarında oralardan bir fiyat alın ama sizin kendinizin maledeceğinizden çok daha fazlasını söyleyeceklerdir.

Edit: Aliexpress'e baktımda 10-20 dolara feedbacki gayet olumlu trackpad'ler var. Yorumlarda da orijinaliyle aynı olup düzgün çalıştığını yazmışlar.
  • battal gemalmaz  (29.11.18 16:22:41 ~ 16:24:38) 
2012 model. Youtubetan baktım kolay görünüyor. Başka bir yere bulasmamistir değil mi? Gerci başka sorun yok gibi.

Trackpad i türkiyede başka nerden bulabilirim? Yurtdışından gelmesi birkaç hafta alır herhalde.
  • nick bulamadim  (29.11.18 18:53:59) 
Bir de yapana kadar bir mouse kullandım və trackpadi iptal etsem olur mu?

Suyu dışardan sadece sildim. Başka bir şeye gerek var mı? Buharlasmistir di mi?
  • nick bulamadim  (29.11.18 19:18:55) 
2012 ve öncesiyse çok rahat söküp kendin takabilirsin. touchpad aliexpresste vardır. sadece dikkat etmen gereken şey model numaraları senin cihazınla uyumlu olması.


  • false pretension  (29.11.18 19:51:05) 
Su içeri sızdıysa başka yerlere de zarar verebilir. Açıp güzelce kurutmanız ve temizlemeniz iyi olur. Kendi kendine buharlaşması uzun sürer, riske girmeye gerek yok bence.

Türkiyede de bulunur elbette ama 300-400'dan aşağı bulamazsınız. Aliexpressten getirip takmak en mantıklısı.
Ama daha önceki yanıtta yazdığımı yineliyorum, trackpad'i söküp yağsız kontakt spreyi (elektronik devre temizleyici) ile bir güzel temizleyin, bir ihtimal düzelebilir.
  • battal gemalmaz  (29.11.18 20:36:40) 
Kontakt spreyi nereden bulabilirim? Nalburlarda var mıdır?


  • nick bulamadim  (30.11.18 10:56:18) 
Nalburlarda olur mu bilemiyorum ama bauhaus, koçtaş gibi yerlerde var. Ayrıca elektronikçilerde de olur. Alırken yağsız olmasına dikkat edin. Bir de bunları yağlı olanları var çünkü.
www.hepsiburada.com

  • battal gemalmaz  (30.11.18 14:25:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.