Halsiz kediye ne yapılır?

Arkadaşlar kedim bir süredir çok halsiz. Baya endişelendim hatta dışkısında kan var diye daha da korktum. Veterinere götürdüm, baya bi test yaptı. Hemogram, kan paraziti, ikili biyokimya derken, hemogramına baktı, kötü görünmüyor, böbreklerinde sorun yok dedi. Ancak kan paraziti testini de yapalım sonuca göre 21 gün antibiyotik tedavisine başlarız dedi. Yine de şimdi başlayalım dedi ve serumla birlikte antibiyotik için iğne yaptı üst üste iki gün.3 gündür sonucu çıkmadı kan parazitin. Kediyi daha fazla antibiyotik için götürmedim. Dışkısında artık kan da yok. İç ve dış parazit aşısı tam. Siyam kedileri normalde hep sakin mi yoksa benimki mi hasta? Ne yapabilirim halsizliğinin geçmesi için?

seyler.eksisozluk.com

Şunu paylaşıp kaçayım ben. Mutlaka ile yarayan şeyler çıkacaktır. (linkteki sayfada sarımsak diye arayın bir, belki daha hızlı çözüm bulursunuz.)
  • mezarkabul  (24.11.18 21:50:31)
antibiyotikler halsizleştirmiş olabilir belki veterinerinize tekrar sorun olmadı. sonuç ne çıktı en son anlamadım, sonuçlar çıkmadan mı antibiyotik başladı?
hills a/d mama alın toparlanmasını hızlandırır.

  • veritaslibertas  (24.11.18 21:54:00)
@veritaslibertas hemogram ve biyokimya çıktığında öyle ciddi bir rahatsızlığı yok dedi, ancak kan paraziti testi daha çıkmadan antibiyotik verdi serum ve b vitamini ile. Sonucun çıkmasını bekliyorum, bir daha aynı veterinere götürmem zaten.

  • noeldayın  (24.11.18 22:06:33)
ciddi rahatsızlıüı yok ama rahatsızlığı mı var ?

kedi uzun süredir sizle değil mi ? daha öncesini bilmiyorsunuz sanırım ? hangi şehirdesiniz ?
  • oscar  (24.11.18 23:01:34)
@oscar veterinerin dediğine göre öyle.evet 3 ay önce sahiplendik. Daha öncesini bilmiyorum. İst

  • noeldayın  (25.11.18 00:06:33)
En başta yazman gerekeni en sona yazmışsın. Siyam kedisi... :D

Çok güzeller ama tam premses karakterliler. Basit bir soğuk algınlığında dahi hayata küsüp ölümü bekleme moduna geçebiliyorlar.

öncelikle kediyi görmeden muayene etmeden ezbere konuşmak hatalı.

dışkıdaki kan önemli bir durum. takip edin. hemogram ve biyokimya sonuçlarının iyi olması önemli. kan paraziti pek sanmıyorum ama kediyi de görmek lazım. kan paraziti şüphesine nasıl eriştiler? dışkıdaki kan nasıldı? genel durumunu görmeden ve genel muayenesini yapmadan buradan iyi ya da kötü demek imkansız.

halsizliğinin geçmesi için de gerçekten hasta mı? yoksa moral olarak mı kötü ayrımını yapmak gerekir. ilki ise tedavi mecburi ikinci ise zamanla düzelir.
  • unique hint kumasi  (25.11.18 04:34:35)