askere kitap götürmek

bedelli çıktı ben kitap götürsem mi diye düşünüyorum.

yabancı dilde kitap götürebilir miyiz? almanca, ingilizce vs?

çeşitli makalelerin çıktılarını alıp götürebilir miyim yine yabancı dilde?

Okumayacagin kitabi niye goturesin. Okuyacak vaktin olmayacak.

  • bos gezenin bos ustasi  (22.11.18 13:18:30)
Kitap götürürsün, götürdüğün kitaplara onay verirlerse yanına alırsın onay vermezlerse tezkerede geri alırsın. Fakat ben askerdeyken onay aldıkları kitabı okuyan kimseyi görmedim herkes akşam olsa da uyusak diye mesai bitimini bekliyordu, sabahın beşinde kalkacaksın çünkü.

  • angelus  (22.11.18 13:19:41)
askerliği uzun dönem yedek subay olarak yaptım. acemiliğim samsundaydı. yaklaşık 6-7 kitap bitirmiştim orada.

askeriyenin bi yasaklı kitaplar listesi var. götürdüğün kitaplar o listedeyse almayabilirler. gözden kaçırırlarsa ve sen içeri soktuktan sonra bulurlarsa ciddi sıkıntılar yaşayabilirsin.
aklımda kalan bi küçük prens vardı yasaklı listesinden. bi de bol bol politik kitap isimleri okuduğumu hatırlıyorum
  • barankovan  (22.11.18 13:21:05)
20 gün askerlik için gerek yok. Zaten boş zamanın olmayacak. Gündüz full eğitim, akşam da 9 buçukta yatış.

  • efreet sultan  (22.11.18 13:42:08)
nolur abartmayın. 1 ay bile askerlik yapmayacaksınız. acemilik sonrasında 5 ay, 12 ay takılsanız o zaman boş vaktiniz olur ama acemilikte kitap okuyacak vaktiniz yok. gidin saçma sapan sağa dön sola dön komutlarının tadını çıkarmaya bakın :)

  • silah taciri  (22.11.18 13:58:47)
Ben kısa dönem yapmıştım. Acemilikte bile okuyacak bir sürü vaktim olmuştu. Çok kalın olmayan kitapları gömleğinin içine koy, molalarda bile okursun. Ama bedellilerde durum nedir, bilmiyorum.

  • kusmakla kusamamak arasindaki ince cizgi  (22.11.18 14:18:38)
bos bos durup agaclara baksan birsey olmaz ama kitap okursan hem üstlerinin hem birlikte askerlik yaptigin insanlarin tepkisini cekersin.. bos vaktin olursa sohbet et, insan tani, baskalarinin hikayelerini dinle. bu da bir nevi kitap okuma sayilir.

  • proteus  (22.11.18 16:05:14)
Millet zamanın olmayacak vs demiş de normal hayatta kitap okuyan biri için orada da fazlasıyla vakit oluyor.

Ben acemi birliğine götürmüştüm kitap. Elimdekiler bitince de kargolattım. Komutan kitaptan başka bir şey var mı diye bakıp vermişti kitapları. 9 kallavi kitap okumuştum 30 günde. En güzel zamanlarım da kitap okuduğum zamanlardı.

Akademisyen bir arkadaş A4'e basılı ingilizce makalelerini filan getirmişti, bir tane de ingilizce kitap getirmişti kimse bir şey demedi.

Ben bir de thesaurus sözlük götürmüştüm, her türlü arada cebimden çıkarıp okuyordum, bir şey demedi komutanlar.
  • perferil  (22.11.18 16:19:34)
Kitabın bölük komutanı tarafından 'kışlaya sokulmasında sakınca yoktur' şeklinde imzalanması gerekiyor.
Usta Birliğine Shakespeare'in Hamlet oyununu orjinal dilinde götürmüştüm. Komutanımız Hamlet'in hangi kitabı bu diye sormuştu. O şaşkınlıkla ne cevap verdim hatırlamıyorum. İmzalayıp verdi sonra :)

  • heidi'nin dedesi  (22.11.18 16:27:51)
Ben de götürmüştüm ama okumaya zaman olmadı. Aslında haftasonları oluyordu ama okuyasım gelmedi pek.

  • gölgede aynı  (22.11.18 16:29:56)
en kötü koğuş nöbetlerinde okursun, kesinlikle götür.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (22.11.18 17:40:21)
Böyle söyleyince aklıma eğitim birliğimdeki badim geldi. Heriften okumak için kitap istedim, çince kitap verdi.

  • Delay Fuze  (22.11.18 18:44:39)
al gotur en kotu okumadan getirirsin. orada okuayacak firsatin olurda yaninda olmazsa daha kotu.

  • jedilance  (22.11.18 21:17:03)
kucuk prens niye yasakli ki? olaya bak..

  • cooperr  (22.11.18 21:23:38)
vakit olmayacak +1

  • atacaksinfinke  (22.11.18 22:48:47)