Evde olduğunuz zamanlarda

Dışardan ne sıklıkla yemek söylüyorsunuz? Çok aç olsanız da kendi yemeğinizi kendiniz mi hazırlarsınız yoksa sık sık dışardan sipariş mi verirsiniz?

ayda bir ya da iki. genelde kendim hazırlarım.

  • sir gawain  (17.11.18 17:05:45)
Çok sık.
Kendi evimizde alışveriş yapıp kendime yemek hazırlardım.
Şu an geçici bir evdeyiz hiç sevmiyorum mutfakta bir şey yapmayı sipariş veriyorum. Geçen sabah kahvaltılık durumuna bakmadan tostu bile sipariş ettim o derece.

Kendi evimize geri döndüğümde yine kendim yemek yapmaya başlarım, gerçekten çok sevdiğim bir aktivite.
Ortam önemli.
  • mutekebbir  (17.11.18 17:07:58)
hiç. her zaman kendim hazırlarım.

  • pati  (17.11.18 17:14:27)
çok nadir spiariş veririz.

  • teritori  (17.11.18 17:23:50)
@pati+1
her zaman kendim hazırlarım. Dışarıdan yemek istediğim çok çok nadirdir. Senede bir belki.

  • Amaranta ursula  (17.11.18 17:23:54)
ayda 1-2

  • sutlu nescafe  (17.11.18 17:29:51)
Ayda bir iki

  • fasulyek  (17.11.18 17:34:34)
Ailemle yaşıyorum ama 10 günde bir falan söylüyoruz.
Çok açsak da doğal olarak kendi yemeğimizi kendimiz hazırlıyoruz :)

  • simderun  (17.11.18 17:36:31)
birkac ay oncesine kadar neredeyse her ogun disaridan soyluyordum ama hem maddi hem de sihhi nedenlerle biraktim. az once baktim, en son 7 gun once tavuk durum siparis etmisim. genelde iki ogun yiyorum zaten, sagolsun ev arkadaslarim da evde pisirdikleri icin tesvik ediyorlar, o sayede artik ben de dikkat edebiliyorum.

gerci maddi sorun dedim ama disaridan soylemek bana evde yemekten daha pahali gelmiyor acikcasi. her seye deli gibi zam geldi. hicbir sekilde emek sarf etmedigim durumu 8 liraya yiyip copunu kenara kaldirabiliyorum. ote yandan en dandik ev yemegi icin bile yarim saat market dolasip 3-5 malzeme alman gerekiyor. belki 3-4 gun goturecek malzeme aliyorsun ama cebinden tek seferde cok para cikiyor. salca aldin diyelim, e her gun kullanmiyorsun ki. kucugu de yok meretin. bulasik, hazirlama, alisveris, sinir stres...

vallahi ben bu konuda cok netim, evlenecek olursam esime kesinlikle soyleyecegim, "ben kendi karnini doyurmaktan aciz bir dangalagim, lutfen cok yorgun ya da mesgul olmadigin zamanlarin ve istisnai durumlarin haricinde n'olur bana gunde 2 ogun yemek ver" diye. gerekirse geri kalan her seyi ben yapayim ama benim onume yemek koyulsun ya. kimse de oyle vay efendim ana kuzusu, modern yasam vidi vidisi yapmasin. ayagimi yikasin ev islerine baksin demiyorum. yemek yapsin yeter. kendine pisirdiginden benim onume de bir tabak koysun iste.
  • der meister  (17.11.18 17:55:46)
Hep. Kendime yemek hazirlamayi sevmiyorum. Sebze haslar yerim ama. Arada firinda bisiler yaparim o kadar. Yemek sormussun.

  • perfectum  (17.11.18 18:07:42 ~ 18:09:20)
Çok çok nadir. İlla evde yemek yapmayacam dersem kalkıp yiyip geliyorum eve.

  • voyager 1  (17.11.18 18:12:34)
Hic soylemiyorum. Yorgunluktan bitik dussem bile kalkar kendime bisiler hazirlarim. Disarda da 2 ayda 1 falan yerim.

  • superfluid  (17.11.18 18:14:05)
Yorgunluktan ölüyorsam ve disarıdan yiyeceksem sevdigim bir yerde yiyip gelirim. Eve sipariş verdiğim çok çok nadirdir.

  • aquarium  (17.11.18 18:42:47)
kahvaltı dahil her öğün dışarıdan.

  • japon askeri  (17.11.18 19:10:07)
haftada 1 dışarda. zamanla dışardakinden güzel yemekler çıkarıyorsunuz bence kendinize güvenin. şimdi evde kokoreç denemek istiyorum ama apartman kokar diye cesaretim yok.

  • for day to break  (17.11.18 20:01:03 ~ 20:02:02)
hiç söylememeye çalışıyorum. sınav zamanı 1-2 kere ve nadiren olabiliyor.

  • Olric  (17.11.18 20:03:59)
en kötü ihtimalle yumurta kırıp yerim.

  • dedim ben sana  (17.11.18 22:27:59)
Çok yorgunsak ve dolapta kalan yemek yoksa söyleriz o da yılda bir iki kere anca.

  • fırt  (17.11.18 22:29:47)
haftada 2-3 kere dışarıdan söylüyoruz, çok aç olmamızla değil tembelliğimizle bağıntılı olarak. yemek yapmak çok vakit alıyor, insanın her daim vakti ve enerjisi olmuyor.

  • evde liyakat kalmamis  (17.11.18 22:54:26)