evde sıvı sabun mu kalıp sabun mu kullanıyorsunuz?

bi de hangisi daha sağlıklı sizce?

Sıvı sabun ya da kopuk sabun kullanıyoruz. Bu şekilde daha hijyenik olduğunu düşünüyorum. Çocukluğumdan beri kalıp sabun sevmem.

  • fraise  (16.11.18 20:50:57)
kalıp sabun hiç hijyenik gelmiyor. hiç dokunamam oldum olası. küçükken ne yapıyordum acaba?

  • caletti  (16.11.18 20:54:00)
Sadece kendi kullanımımda olan kalıp sabun kullanıyorum. Çok köpürmesini ve temizlik hissini seviyorum.

  • fermiparadoksu  (16.11.18 20:54:49)
Sıvı sabun kullanıyoruz, kalıp sabunun daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

  • apdulera  (16.11.18 20:56:46)
sıvı sabunların sanılanın aksine çok da hijyenik olmadığını biliyorum.

cerrahpaşa da profesörün teki hastanedeki tüm sıvı sabunluklardan örnek alıp tahlil ettirmişti. illa çok hijyenik birşey arıyorsan protex türevi ürünlere bak.

o yüzden ev gibi bir ortamda çok da kasmanın manası yok.

ben tüm kimyasal ürünlerde en az katkılı olanı tercih ederim. mesela şampuansa bebek şampuanı , sabunsa beyaz banyo sabunu gibi.

kedi köpek yıkayacaksam da sulandırılmış arap sabunu.
  • killerbee  (16.11.18 20:56:59 ~ 20:58:45)
1000 yıllık katı sabun mu 20 yıllık sıvı sabun mu?
Katı daha ağır basıyor.

  • scorpion37  (16.11.18 21:12:25)
kalıp sabun kullanıyorum. evimde bir tek ben kullandığım için hijyenle ilgili bir soru işaretim yok.
misafir için ayrıca sıvı sabunum da bulunuyor ama.

  • pati  (16.11.18 21:19:13)
sıvı sabun ama değişik bişey. katkısız, parfümsüz, köpürmüyor pek.

  • sttc  (16.11.18 21:23:02)
lense kullandığım için sıvı sabun kullanıyorum.
kalıp sabun, lensle kullanılmaya uygun değil.

  • pangea  (16.11.18 21:24:03)
Kalip sabun kullaniyoruz. Sivi sabun zeytin yagli dahi olsa kurutuyor cabuk.

  • superfluid  (16.11.18 21:33:21)
Koku sevdiğim için sıvı sabun kullanıyorum ama zeytinyağından yapılan kalıp sabun kullanmak zorunda kaldım bir hafta kadar. Temiz ve yumuşak tutuyor eli ve yüzü

  • aslagülümseyenbirkediyegüvenme  (16.11.18 21:55:01)
Sıvı sabun. Herhangi birinin ellediği kalıp sabunla asla ellerimi yıkayamıyorum küçüklüğümden beri.

  • ms brownstone  (16.11.18 21:57:44)
Çimerken herbalife’ın kalıp sabunu. El yıkama için sıvı sabun.

  • Delay Fuze  (17.11.18 00:07:20)
Kendi yaptığım zeytinyağlı katı sabunun birazını sıvılaştırdım, hem katı hem sıvı olarak kullanıyorum.

  • beetlejuice  (17.11.18 01:59:18)