[]

Deliriyorum galiba

Merhaba a dostlar,

Son üç gündür beynimi içimi yiyen ve beni hayata küstüren bir şey var. Birkaç gün önce aklıma yaşlanınca yalnız kalacağım, yanımda kimse olmayacak diye düşünceler geldi. Geleceği dert etmeye başladım. Daha gencecik biriyim. Ama ne yapsam bu duygudan kurtulamıyorum. Kendimi geleceğe dair olumsuz düşüncelerden sıyıramıyorum. İçim daralıyor, nefes almakta zorlanıyorum resmen bu düşünceler aklıma geldikçe. Sırf bu yüzden erken uyuyorum. Beynimi kapatıyorum. Nedir bu? Nasıl kurtulurum?


 
(bkz: anksiyete)


  • veritaslibertas  (16.11.18 09:17:34) 
delirmezsin korkma. eğer düşünceler fiziksel semptomları ortaya çıkarıyorsa (çarpıntı, nefes darlığı, terleme, titreme vs.) psikiytari zamanı gelmiş demektir. çok yoğun bunalımlar yaşıyorsan antidepresan iyi gelir, onun yanında psikoterapi şart. depresyon müdahale edilmediğinde kötüleşen bir hastalıktır. geçmiş olsun.


  • japon askeri  (16.11.18 09:25:40) 
sakin ol be olm. sen neler yaşadın da atlattın şimdi bunlar delirecek şeyler mi.

bak sporunu da yapıyorsun. daha da konsantre ol. ben 3 aya yakın oldu gitmiyorum yine hey heylendim.

yalnız kalınacaksa da kalınacak. herkes biri ya da birileriyle yaşlanacak diye bi kural yok ki. ben kendimi buna çoktandır alıştırıyorum. çoğu şeyi aralıklarla tek başıma yapmaya başladım bile. kendi başıma da yaşayabildiğimi kendime gösteriyorum. çok da kötü bir şey olmadığını anlıyorum.

hem senin benim gibi insanlar istese de yalnız kalamaz :)) biz yalnız kalalım desek de çevre buna izin vermez.

geleceğe dair çoğu şey bizim irademiz haricinde gelişiyor. işin bize kalan yanını biz halledelim. ne oluyorsa ona göre pozisyon alırız. olmayan bir şey için şimdiden hayıflanmaya gerek yok. güçlü olmak zorundayız.

çok şey yaparsan özele gel, instagrama gel hatta kalk istanbul'a gel olm :))
  • eeb  (16.11.18 09:59:38) 
Ben de aynısını düşünüyorum yalnız ölüp gidicem muhtemelen çocuk doğurmak istemediğim için. Akraban falan da yok sayılır çevremde. O yüzden sağlam çalışıp iyi para yapıp kaliteli bir huzurevine yerleşecek kadar para biriktirmem gerektiğini fark ettim. Çözüm bulunca sakinleştim biraz.


  • whoosie  (16.11.18 10:43:59) 
Kendinizi meşgul edecek uğraşlar edinirseniz en azından aklınız başka şeylerle meşgul olur. Ayrıca kendinize güvenin. Hayatta yalnız ölünmüyor. Mutlaka birilerinin bağı oluyor sizinle. Mesela huzurevlerinw gidin arada. Veya çocuk evlerine. En azından geleceğinizi ve geçmişinizi görebilirsiniz bir süreliğine.


  • ceyhan prensi adana  (16.11.18 11:18:49) 
meditasyon yapmani oneriyorum. ingilizce/ispanyolca biliyorsaniz buyurun: www.uclahealth.org

turkce dilinde de uygulamalar/siteler bulabilirsiniz.
  • Leonardo~Da~Vinci  (16.11.18 11:40:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.