Kedi sahiplenmek ve kedicilere sorular

Bi arkadaş var. Barınaktan kedi sahiplenmek istiyor.
Ancak 1.5 sene sonra yurtdisina gitme ihtimali var. giderse 3-4 sene donmeyecek ve giderse kediyi yaninda götürme ihtimali yok.
Çevresinde benden başka kediyi bırakacak birisi de yok.
Ben de kediye bakıp bakamayacağımdan emin değilim.

sahiplenirseve gitmek zorunda kalırsa yeni sahipler bulmak zor olur mu?
1.5 sene evde yaşayacak kediyi tekrar barınağa bırakmak kediye saygısızlık olur mu?

kediyi niye yaninda goturemiyor? artik eskisi kadar zor degil millet uzakdogu ulkelerine bile kedisini tasiyor, gozunuzde buyutmeyin, ama tabii bu gonul isi, baska sebeplerde var ise, o zaman sahiplenmesin ama koruyucu ailelik yapsin, o da faydali, gonullu olarak barinakta calisabilir zaman zaman...
fakat gittigi yere goturememek, tek basina gecerli bir sbep degil gibi.

  • mavicorap  (15.11.18 17:16:03)
"1.5 sene evde yaşayacak kediyi tekrar barınağa bırakmak kediye saygısızlık olur mu?"
Büyük şerefsizlik olur.

"sahiplenirseve gitmek zorunda kalırsa yeni sahipler bulmak zor olur mu?"
Kolay değil.

Dönemlik hayvan sahiplenilmez.
Gitme durumu varsa daha şimdiden bunların hesabını yapıyorsa döndükten sonra sahiplenmesi en mantıklısı olur.

Bu süreçte de dışarıdakilerle, barınaktakilerle hayvan sevgisini gidermeye çalışsın.
  • mutekebbir  (15.11.18 17:16:33)
Tabii ki saygısızlıktan fazlası olur. Eve alışacak bu canlı ve arkadaşınız tekrardan barınağa bırakacak. O canlılar da üzülüyor böyle şeylere. Lütfen izin vermeyin böyle bir şey yapmasına. Başka birine sahiplendirilse bile yine mutsuz olabilir hayvan.

  • veritaslibertas  (15.11.18 17:16:47)
Evden kovulmus kedi falan alsin yavru almasin tek cozum

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (15.11.18 17:17:52)
cins kedi değilse büyük kediyi sahiplendirmek imkansıza yakın.
almasın.

  • sir gawain  (15.11.18 17:33:31)
Almasın
Bu yetişme yurdundan çocuk alcam bir
Bucuk sene sonra sokağa salsam olur başka birine baslasam demekle aynı şey
  • fasulyek  (15.11.18 18:00:36)