display port

asus VZ229HE monitör almayı planlıyorum.monitörde vga ve hdmi var.
ürün özelliklerinde **75Hz tazeleme hızı display port üzerinden sağlanır diyor.
75 Hz alabilmem için display port to vga kablosu alıp kullanmam yeterlimi veya display porta sahip olmayan monitör e
böyle birşey neden yazılmış?

165 hz asus monitörüm var ve o da 165 hz'i sadece display port ile verebiliyor. hdmi belli bi versiyonuna kadar 1080p yi 60 hz üstü veremiyor.

çok detaya girmeden; 75 hz'i adam akıllı almak istiyorsan bilgisayarında display port çıkışı olmalı ve pc'yi monitöre display port kablosu ile bağlamalısın. dönüştücülerle o iş yalan olur muhtemelen.

edit: oops ben yanlış anlamışım. binder'in söylediği gibi bi durum olabilir.

www.asus.com

monitörde hdmi 1.4 var baktığım kadarıyla ve

HDMI 1.4 added support for 4096×2160 at 24 Hz, 3840×2160 at 24, 25, and 30 Hz, and 1920×1080 at 120 Hz

bilgisayarındaki hdmi çıkışının versiyonuna bağlı olarak hmdi ile de 75 hz alabilirsin.
  • washe  (03.11.18 20:44:10 ~ 21:16:31)
selam.

ürünler çeşitli bölgelerde çeşitli ozelliklerde gelir, muhtemelen middle east'te display portunu çıkarmışlardır maliyetten kısmak ıcın. fakat klavuzun çevirisini direkt north amerika versiyonundan yapmışlardır.. versiyon farkıı yani

arz ederim.
  • binder dandet  (03.11.18 20:53:11)