corel ile ilgili bir soru

dalga şeklinde yan yana birçok üçgen şekli yaptım. kalınlığı hairline... fakat kalınlığını artırdıkça şekillerin uç kısımları birbirine sağa sola kayıyor.

yani birleşik olan bütün köşeler dağılıyor. örnek aşağıda.

çözümü nedir?

Altta çizgiyi çift tıkla, yani çizginin ayarlarına gir. orada corner ve line caps var onların uclarını yuvarlak yap bir dene

  • arockm  (31.10.18 12:31:38)
bu sorun köşeler tam olarak kaynaklanmadığında ortaya çıkıyor.

anladığım kadarıyla zigzag deseni düz-açılı çizgileri uç uca ekleyerek oluşturmuşsun. bunu yaparken, bir çizgi bittiğinde, mouse'u hiç oynatmadan diğer çizgiye başlarsan bu sorun ortadan kalkacaktır. zaten bunu yaparken imleç kenarında aşağıyı gösteren küçük bir ok ile çizginin sonunu belli eden "node" yazısının belirdiğini göreceksin.iki ayrı yerde çizilmiş çizgileri uç uca eklemeye çalışınca senin karşılaştığın sorun ortaya çıkıyor. çünkü sen çizgileri herhangi bir zoom ayarında ne kadar hassas birleştirmeye çalışsan da her zaman daha fazla zoom yapılabilir ve hiç bir zaman o çizgilerin birleştiği görülmez.

umarım açıklayabilmişimdir. eğer anlaşılmıyorsa haber et ekranın fotoğrafını göndermeye çalışayım, o zaman belki daha anlaşılır olur.

kolay gelsin
  • typhoon r  (31.10.18 12:39:29)
ctrl+shift+q yaparak çizgi kalınlıklarından vektör elde edebilir siniz, ardından nesneleri çoklu seçip "weld" butonuna tıklarsanız kaynak olurlar sonra fazlalıkları atarsınız.

  • firemanjonny  (31.10.18 13:53:12)