Fotoğraf Makinesi

Lisede görev yapan bir ögretmenim.Mudurumuz okula bir fotograf makinesi almak istedi.fotograflari okul dergisinde kullanacagiz.Asiri profesyonel bi sey olmayan dergide kullandigimizda da kalitesi düşük olmayacak makine ariyoruz.Hic fikrimiz de yok bu konuda.

İşimizi görebilecek bir fotoğraf makinesi tavsiye eder misiniz?

bütçenizi bilmiyorum ama bu gayet bütün işinizi görür.
www.hepsiburada.com

  • canercuxy  (21.10.18 16:24:48)
Aynasızlar (üstteki arkadaşın dediği a6000 ve üstü) tabii ki iyi ama bence o kadara çıkmanıza da gerek yok.

Canon sx620 vb. ucuz sayılabilecek kompakt makineler bile işinizi görür.
Daha üst olarak raw çekebilen kompaktlar güzel ama zaten a6000 serisiyle aynı paralara geliyor.(Sony rx100 vb.)

Ama tipi önemliyse, okul müdürüne “aha makine aldık kocaman” demek istiyorsanız canon dslr bakın. Bazen böyle görüntü de önemli olabiliyor.
  • nhk ni youkosu  (21.10.18 16:57:09)
telefonla çeksin, macera aramasın

  • yuto  (21.10.18 18:55:46)