Emo’yu napıcam ben v2

Güno. Faydası olur belki size diye bu duyuruyu açıyorum.

Ben üni zamanı elektrik müh odasına kayıt olmuştum. Daha doğrusu gelip imza falan almışlardı stand falan. Aradan seneler geçti. Askerlik bitti. Çalışıyorum falan. Dedim kesim borcum var. zira ben unuttum burayı. Herkese borç falan çıkarıyolarmış. Aradım emoyu. Dedim borcum ne kadar. Dediler öğrenci üyesi olmuşsunuz zamanında. Normal üyeliğe geçmemişsiniz. Borcunuz yok. Üyeliğiniz de pasif. Dedim süper.

Soru yazmam da şart. Yoksa uçururlar. Emo nun it sektöründe çalışan bi mühnedise faydası olur mu.

Odanın kimseye faydası yok.
Tek artısı kamuda bazen anahtar personel istiyorlar. o zaman oda üyeliği isteniyor.
onun dışında kendi işinizi yapacaksanız gerekebiliyor.
yoksa özel sektörde mühendisseniz muhtemelen işiniz olmaz. (firmanız devlet ihalelerine girmiyorsa)
  • ozdek  (13.10.18 08:45:10)
Ben makine mühendisiyim. Girdiğim iş oda üyeliği istedi. Yoksa kayıt olmazdım.

  • musmus  (13.10.18 08:52:32)
Doktorlar için tabipler odası, avukatlar için baro neyse senin için de emo o. Ancak son 10-15 yılda iktidar tarafından aktif olduğu tüm alanlar kısıtlanmaya çalışıldığı için eskisi kadar birlik olamıyorlar. Aylık 10 lira aidat çok değil. Odanın kimseye faydası yok diyen mesleğine hıyanet etmiştir, fayda almak yerine fayda vermeye çalışırsanız herkes fayda görür.

  • goodz  (13.10.18 09:46:31)
elektronik haberleşme mühendisiyim. 2009'da mezun oldum. emo'ya kaydım falan yok. senelerdir de eksikliğini hissetmedim.

  • washe  (13.10.18 09:56:51)
sadece bir faydası var: eğer maddi durumunuz iyi değilse, üyelerine ücretsiz eğitimleri oluyor. yazılım kursları gibi.

onun dışında boş ve siyasi işler peşindeler...
  • malheiros  (13.10.18 10:47:23)