[]

Gitar Hocasının ücretine zam

Selamlar, bu işler nasıl oluyor? Hoca mı tarifesine zam gelince öğrencisine bildiriyor?

Bizim hocayla aynı sokakta oturuyoruz ve her hafta bize geliyor, ortak bir dostumuz vasıtasıyla 100 tl. ye anlaşmıştık. Henüz 5 ay filan oldu sanırım. Ama bir arkadaşım var piyano öğretmeni ve o hoca çok iyidir, Sabancının torununa vb. bir sürü zenginin çocuğuna ders verir (ki doğru evet) saati 100 dolardır, nasıl karşılıyorsun? Deyince ben kaldım öyle ahah :)

O kadar para veremem tabi ama adam para mevzularını hiç açmadı şimdiye kadar. Acaba ben mi desem, hocam emeğinizin tam karşılığını veremiyorum size, siz tarifenize zam yapın isterseniz filan mı desem? Yoksa hiç ortalığı karıştırmıyayım mı?

 
Hiç ortalığı karıştırma. Kendisi söyler zaten


  • kablelvuku  (11.10.18 13:27:36) 
Benim bir arkadaşımın (matematikçiydi gerçi o) özel ders ücreti epey yüksekti. Ama yakınlarının çocuklarına/tanıdıklarına daha uygun, durumu olmayan ama çalışkan öğrencilere daha da uygun ücretlerle ders veriyordu. Sizin hoca da böyle tanıdık, ortak dost vs. olunca uygun ücret söylemiş olabilir ki 100 lirayı siz önermemişsinizdir zaten herhalde. Karıştırmayın bence de.


  • kobuzchu kiz  (11.10.18 13:29:47) 
maddi durumun elveriyorsa teklif edebilirsin ama hiç karıştırma bence. belki de 100 dolarlık değil de 100 tl'lik öğretiyordur zaten.


  • veritaslibertas  (11.10.18 13:29:56) 
paran fazla mı geliyor asdfgh neden sorasın öyle bir şey? 1 sene dolunca konuşulur yeniden. adam 100 lirayı kabul etmiş sonuçta.

fakat normalde 100 dolara ders veren adamın 100 liraya ders vermesi ilginç geldi bana. işin içinde sosyal sorumluluk vs. olsa tamam da sırf tanıdık diye o kadar da kıyak yapılmaz. doğru düzgün öğretiyor mu bari?
  • nrmnm  (11.10.18 13:33:49) 
@nrmnm evet çok iyi öğretiyor ve her şeyden önemlisi inanılmaz güzel ve entelektüel birikimi olan bir insan. 1949 doğumlu, London School of Music mezunu, Berkelee Jazz Okulunda kompozisyon çalışmaları vb. var. Şeker gibi hoca ya :)

Bence benim maddi durumumun farkında ve o yüzden bu kadar alıyor benden. Tanıdık bahsettiyse artık bilemiycem :)
  • old possum  (11.10.18 13:41:20 ~ 13:41:59) 
sizi tanıştıran tanıdığa danış de böyle böyle mahçup oldum şeyapsak mı bık bık.


  • yuto  (11.10.18 16:08:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.