[]

Dışarda iyi evde kötü biri misiniz

Dışarda çok iyi biriyim herkesle uyumlu iletişimi yüksek
İş ortamında arkadaş ortamında biri benle sorun yaşarsa sorun kesinlikle.karsi taraftadır.herseyi alttan alabiliyorun
Ama evde aile ile ilişki de böyle değil sürekli çatışma hali
Ya da baskın biri olma durumu

Bir arkadaş demişti dışarda iyi olan evde kötü olur diye

Evlilik için biri ile görüşürken bu konuda zorlanıyorum
Evlenmem daha da zorlanır

Siz de durum.nasil
Bunun sebebi nedir
Nasıl asilir

 
Bende de aynı. Sadece sevdiklerime kötü davranıyorum


  • le jeune turc  (09.10.18 08:16:09) 
Bende de aynı durum vardı sanırım, daha sonra anlıyorsun ailenin seni sevenlerin kıymetini. Tavsiyem zaman zaman o kötü davrandığınız, sabredemediğiniz aile bireylerinizin artık yanınızda olmadığını, bundan sonra da olmayacağını düşünmeniz. Düşününce aslında onların yokluğu hayatınızda ne kadar büyük eksiklik getireceğini görüyorsunuz.


  • kraldan cok kralci  (09.10.18 08:30:34) 
Ailede (bekarım şu an yani eşim ile değil) genelde saçma şeylere odaklanıldığı ve yılların getirdiği bazı birikimlerden dolayı. Soruları genelde geçiştiriyorum, yarım ağız ile cevap veriyorum, günlük hiçbir şeyi anlatmıyorum. Ama başkasına karşı böyle değilim. Evde olamıyorum. Çünkü dediğim gibi. Senelerce onlarla yaşadım ve ben artık "a" desem onların sonunu nasıl tamamlayacağına eminim. Bıkkınlık. Aşılmıyor bu.

O yüzden kimseyi kırmamanın tek yolu sadece susmak. Gerçi artık sustuğum için de trip yiyorum o ayrı.
  • kablelvuku  (09.10.18 08:52:54) 
Onceden oyleydi ama simdi evde gayet iyiyim, disarida biraz kotuyum. Ama disarida da cok kotu degilim, eskisine gore kotuyum sadece.


  • stavro  (09.10.18 09:20:44) 
Sevdigim birine kotu davranmam disaridakilere daha gaddarim. Sorun sende olabilir.


  • perfectum  (09.10.18 09:23:37) 
insan yakınındakilere daha sabırsız daha anlayışsız olabiliyor.

ayrıca her mekan her grup farklı dinamikler içerir. işteki kafa yapın, insanlardan beklentin ayrıdır; dışarda lise arkadaşlarınlayken ayrı; evde apayrı..
işyerindeki yanındaki insanla, sokaktaki arkadşaın ve evdeki karın/annen bir değil. farklı geçmişleriniz var. işyerindeki kimselerle sorun yaşamak istememen normal; orası hayatın için bi araç. sokaktaki arkadaşınla eğlence için buluşursun. evdeki diğer insanlar biraz kısıtlayıcı olmak zorundalar, çünkü aynı evi paylaşıyorsunuz ve birbirlerinizin sınırlarını zorluyorsunuz, karşılıklı beklentiler yaratıyorsunuz.

evdekilerle konuş. enerjin düşükken, keyifsizken birbirinize pek bulaşmayın.
enerjikken, keyfin varsa ufak jestler yap(çay koy, pasta al, yemek ısmarla, vs), konuş, paylaş..
  • barankovan  (09.10.18 09:27:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.