[]

Az sermaye gerektiren, kolay başlanabilir bir iş önerisi arıyorum

Merhaba arkadaşlar. Çok fazla sermaye yatırmadan, risk oranı düşük, başlaması kolay bir iş fikri aramaktayım. Mesela bir çiğköfte bayiliği almak gibi bir işten bahsediyorum. Bu işi annem için açmak istiyoruz, yani amaç hem gelir elde edip, hem de annemin zamanını değerlendirebilmesi.

Aklımda bulunan fikirler;
1) Çiğköfte ya da bu tarz hızlı hazırlanabilir bir fastfood bayiliği
2) Petshop ( Hayvan satılmayacak, sadece hayvan gıdası ve ürünleri )

Yukarıda ki iş fikirleri hakkında tecrübesi, önerileri olan varsa beklemekteyim. Aynı zamanda başka iş fikri önerileriniz varsa, lütfen benimle paylaşın. Teşekkürler.

 
Su bayi.


 • sta  (08.10.18 11:28:47) 
@sta, hocam işin başında annem duracak. Su taşımacılığı için ekstra bir sürü eleman çalıştırmak gerekir, o iş olmaz yani.


 • doguscay  (08.10.18 11:31:08) 
bi üniversite yakınına tütüncü olur.


 • barankovan  (08.10.18 11:34:41) 
en azından fikir verir,
bayimolurmusun.com.tr

 • teritori  (08.10.18 11:42:26) 
çiğköfte iyi. batsan da fazla zararın olmaz.


 • prasinos  (08.10.18 11:44:46) 
yer neresi? ona göre çiğ köfte iyi bir seçim olabilir.


 • retiredcolonel  (08.10.18 11:45:13) 
@retiredcolonel, yer İstanbul - Beylikdüzü Avcılar civarları


 • doguscay  (08.10.18 11:53:19) 
Yahu cigkofte dediginiz is sabah baslayip gece 1 e kadar suruyor. En az da 3 kisi calismak gerekiyor. Bizim millet tutturmuş bir çiğköfteci ile oto yikamaci diye gidiyor. Ne kadar zor isler bir fikriniz var mi? Annem isletecek diyor. Keyifle, yipranmadan eisksiz kazancli isler varken insana nefes bile aldirmayan üstüne 3 kurusun zor kazanildigi, bayrami seyrani olmayan islere ne kadar meraklisiniz.


 • a summer day  (08.10.18 12:04:57) 
ev yemeği yapıp çevredeki iş yerlerine satmayı deneyebilir. lezzetli ve sağlıklı yiyecek piyasası istanbulda var. hem riski de çok az. hergün tadımlık yemeklerle birkaç iş yeri gezip isterseniz yapı getirebilirim diye müşteri araması lazım. ve istenen yemekleri istenen saat civarında teslim edilmeli.


 • yemrem  (08.10.18 12:19:45) 
Arkadaşlar yok mu başka fikirler ?


 • doguscay  (08.10.18 12:50:57) 
Kucuk bir sutlu tatlici dukkani. Lezzetli yapar ve sirin bir dekor yaparsaniz ozellikle ogrencilerin bol oldugu bir yerde tutturabilirsiniz.


 • stavro  (08.10.18 13:01:44) 
Abi gözleme pasta börek filan yapsa ya
Artık kadınlar günlerde bile kendileri hazirlamiyorlar, hazır alıyorlar. Bir iki çeşit annene özgü yöresel bir ev yemeği de koydu mu yanına tamamdır

 • etna  (08.10.18 13:05:38) 
avcılar Beylikdüzü civarı ofis cenneti. ev yemeği yapıp dağıtın. hem küçük sermeye ile başlanır, hem temiz para bırakır.


 • babilbaligi  (08.10.18 13:25:22) 
börekçi. her şey hazır gönderiyorlar siz ısıtıp servis ya da paket yapıyorsunuz.

basit iş.
 • jugador  (08.10.18 13:45:41) 
bursa'da olsa besaş bayii diyeceğim. ekmek yanında besaş'ın diğer ürünleri de satılıyor bu bayiilerde. belki muadili istanbul'da da vardır diye yazdım. tam annelik bir iş. sadece sabah biraz erken açmak gerekebiliyor bölgesine göre. akşam 5 gibi iş ekmek bitince kapatıp evine gelir. pazar da ekmek çıkmıyor. mis gibi iş. emekliliğimde ben açacağım. kapıya da bir tabure atıp çayımı içerim. :)


 • naksidil  (08.10.18 14:30:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.