Ip v6 işi ne oldu?

Hani numaralar bitiyordu falan?

1000 kişiye tek ip adresi vermeye başladılar.
kişi sayısını salladım ama örneğin 999.45.24.2 ip adresini birden fazla kişiye vermeye başladılar.
bunun bir adı vardı da unuttum şimdi.
  • sutlu nescafe  (05.10.18 15:10:04)
cgn nescafe'nin bahsettiği şey.

bir ip'yi birden fazla kişiye tahsis ediyorlar.
  • jugador  (05.10.18 15:21:25)
Ipv6 geçişi maliyetli ve meşakkatli bir iş. Bu yüzden servis sağlayıcılar CGNAT (Carrier Grade NAT) denilen sistem ile bir IP adresini aynı anda birden fazla kullanıcıya tahsis ediyor. Her IP adresinde toplam 65 bine yakın port mevcut, kullanıcı bunun tamamını kullanmıyor, bu yüzden servis sağlayıcı bu portları bölerek bir IP adresini birden fazla kullanıcıya tahsis ediyor. Maliyet düşüyor, IP ihtiyacı azalıyor.

  • Abdurrahman  (05.10.18 15:22:22)
Vay anam serhat neler dönmüş yahu.
O zaman ip numarası tek başına ayırt edici olmaktan çıkmış.

  • herhaltibiliyoring  (05.10.18 15:49:45)
Millet Sabit ip almasın diye aylık 12-15 lira istemeye başladılar bu yüzden.
Dediklerine göre bütün mahallede tek ip varmış.

  • neymis  (05.10.18 19:56:46)