İlk Buluşmada Kolye Hediye Etmek

Daha önce sadece aynı sektörde ortak tanıdıklarımız olan birisiyle bir süredir internetten konuşuluyor. Sohbet epey keyifli ancak herhangi bir şekilde flört konuşmaları değil, daha çok hayat, yaşam vs. Bu kişinin uzayla alakasının olduğu yine bu konuşmalardan öğreniliyor ve çarşıda dolaşırken konuyla alakalı bir kolye görülüp alınıyor. Yakın zamanda dışarda görüşülecek.

Bu bilgiler ışığında kolyeyi hediye etmek yanlış anlaşılmalara mahal verir mi sizce? İlk aşamada iyi bir arkadaş bulunduğunu düşünüyor iki taraf da. Bu yüzden karşı taraf altında başka bir anlam arar mı? Aslında yanında bir de kitap hediye edilecek ama bugüne kadar hep birilerine kitap hediye ettiğim için onu ayrı tutuyorum. Tabii ki sonrasında karşılıklı hoşlanma vs olabilir veya olmaz onu bilemiyorum ancak ilk aşamada direkt beklentinin bu olduğu mı anlaşılır sizce?

Şimdi yazınca sorumu biraz salakça buldum aslında :) Bu kişiden kişiye değişebilen bir şeydir herhalde. En azından sizin hoşunuza gider mi böyle bir hediye almak ilk görüşülen kişiyle diye de değiştirebiliriz belki.

Teşekkürler.

sakın yapma. ilk buluşmada hediye tamamen yanlış fikir. illa hediye olacak diyorsan yalnızca kitap.

  • adivar  (03.10.18 18:23:17)
Aslında her şey karşı tarafın sana olan bakışına bağlı eğer senden hoşlanma ihtimali varsa sorun olmaz yoksa olur. İşi garantiye almak istiyorsan şöyle söyleyelim kadınsan ver, erkeksen verme.

  • biravekahve  (03.10.18 18:24:49)
Olmaz, verme bence

  • gazozailacatmauzmani  (03.10.18 18:27:00)
Biravekahve+1

  • veritaslibertas  (03.10.18 18:28:44)
Baskı hissettirir, olmaz.

  • japon askeri  (03.10.18 18:30:57)
Evet arar.

  • stavro  (03.10.18 18:36:37)
Etme.

  • eazy  (03.10.18 18:37:09)
bence de verme. buluşmalarınız devam eder flört olur ve de sevgili falan olursanız anısını anlatıp hediye edersin. +100 boyfriend points

  • ilkot  (03.10.18 18:46:56)
Çok gereksiz, ben çok abartılı bulurdum.

  • sopiro  (03.10.18 18:51:42)
çok abartı bir hediye. kafeslenme/tasmalanma hissiyatı yaratır.

kitap da dahil, hiçbir hediye verme ilk buluşmada.
  • tabudeviren  (03.10.18 19:22:01)
@ilkot +1

  • ninotevtidze  (03.10.18 19:31:02)
@nino +1

  • noraliya  (03.10.18 19:41:40)
yapma +1

  • goodz  (03.10.18 20:49:25)
sizin karşınızdakine ne hissettiğinizi yazmamışsınız. kendisinden hoşlanıyor musunuz? romantik hisler beslemiyorsanız henüz, kolyeyi vermek ve hakkında açıklama yapmak sandığınızdan daha kolay olacaktır bana kalırsa.

şimdi bu buluşma, öncesinde flört olan bir muhabbetin devamı olan ilk buluşma olsaydı eğer, belki hediye komik kaçardı, "flörtleşiyoruz, ilk günden hediye almış" denebilirdi. ama aranızdaki iletişim dostça demişsiniz. bu durumda şuna benzer bir şeyler ifade ederek hediyesini verebilirsiniz bence.

"lütfen yanlış anlama ama dolaşırken denk geldim, özellikle aradığım da yoktu, geçenki muhabbetimizle alakalı bu kolyeyi görünce hoşuna gideceğini düşünerek hediye etmek istedim. gerçekten ardında bir anlam yok, sadece insanlara hediye almayı ve mutlu etmeyi seviyorum"
  • givemesomesubstance  (04.10.18 13:47:06 ~ 13:48:00)
fazla hevesli oldugunu düşünürdüm. orası net.

ben de hoşlanıyorsam hoşuma gider, emin değilsem biraz itici gelebilir
  • hopp  (05.10.18 00:16:53)