doktor tavsiyesiz antidepresan

kaygı bozukluğumu 5 yıldır bu şekilde kontrol altında tutmaya çalışıyorum. aslında psikoloğum lustral önermişti ama hiçbir işe yaramadığından ikisini de bırakıp reçetesiz satılan paxil'e başlamıştım. günde 20 mg kullanıyorum, bir dönem 40'a kadar çıktığım, bir dönem ise ara verdiğim oldu. merak ettiğim şu: şu an için bir sorun yok gibi ama bu durum uzun vadede vücudumda sorun yaratır mı? eğer öyleyse, şu an bırakmam çok mu geç olur vücudumun toplaması için? alkolle de çok kullandım/kullanıyorum

kaygı bozukluğu için kafanıza göre kullandığınız ilacın, yaratabileceği kötü sonuçlardan kaygı duyuyorsunuz. muhteşem bir kaos çalışması. sizi 3 evetle uğurlayalım.

cevap: ilacı milacı bırak.
  • Tears of Devil  (02.10.18 13:59:30)
Antidepresanlar çat diye bırakılmaz. En azından bırakma safhasında doktora danışın.

  • curukturpkokusu  (02.10.18 14:14:42)
@tears of devil, antidepresanı bonzai, kokain filan sanıyoruz galiba. kaygı bozukluğuma yardımcı oldu ama uçak moduna da girmedim. elbette aklıma takılan şeyleri soruyorum

  • isimsiz uye  (02.10.18 14:26:36)
Paxili doktorunuz mu onerdi? Kaygi bozuklugu icin onerilen bir ilactir. Tabii hayatinizin sonuna kadar kullanmaya devam edemezsiniz. Doktorunuz onermeden basladiysaniz surece doktorunuzu dahil edin. Genelde iyi hissettiginiz zaman asama asama biraktirilir. Yalniz alkol ile kullanarak kendinize kotuluk ediyorsunuz soyleyeyim. Basite indirgeniyor bu fakat ciddi anlamda zor duruma sokabilirsiniz kendinizi, bunu yapmayin.

  • veritaslibertas  (02.10.18 14:31:44)
kaygı bozukluğu çağımızın hastalığı nerdeyse 10 kişinin 7 sinde görülüyor. Psikiyatrik ilaçların etkisi belli süreler olur ve geçer. Beyne etki eden bir ilacın zararsız olma gibi bir ihtimali olduğunu düşünmüyorum.

  • mikahakkinen  (02.10.18 14:39:01)
Öyle hassas konular ki burada hic kafani karistirmamalisin.

Bi hekim bul ve kontrolüne gir.
  • the kene  (02.10.18 16:11:45)
@isimsiz uye sence bonzai ile karıştırmış gibi mi yazmışım? kaygıdan kurtulmak için yepyeni kaygılar edinmen ne kadar sağlıklı düşünebildiğinin apaçık bir göstergesi. ve eğer gelişigüzel seçilmiş bir insanın kaygı baremi en fazla 10'u gösteriyorsa seninki şimdiden 11 olmuş. yani ilaç işe yaramamış bunu anlatmaya çalışıyorum. doktora gitmeme sebebin de doktorların seni kobay olarak kullanabileceği düşüncesiyse yandın. buradan bu konuyla alakalı yardım alamazsın. bir profesyonele görünmen gerekiyor. veya o ilaçlardan avuç avuç al. kesin çözüm ^^

  • Tears of Devil  (02.10.18 16:17:07)
Psikoloğunuz ilaç önersinde bulunamaz. Psikiyatrist önerisinde bulunabilir sadece. Psikiyatriste gidin lütfen, ilaçlar yeteri kadar bir şeyi düzeltip diğerini bozarken, siz de kafanıza göre kullanarak iyileşme sürecinizi geciktiriyor belki de geriletiyorsunuz.

Ani ilaç bırakma konusuna gelirsek böyle bir hatayı başka bir ilaçta ben de yaptım, bir süre iyiydim en son ne hissettiğimi açıklayamaz halde kendimi terapist ararken buldum.
  • bunaldım a dostlar  (02.10.18 18:43:18)
doktor kontrolünde kullanılmadığı sürece hiçbir anlamı yok bu ilaçların..

  • kronik  (02.10.18 19:00:39)
Reçetesiz nasil alabiliyorsun. Bence bu ilaçları kullan aspirin gibi yoksa bu hayat çekilmez. ama alkol alan birinin kullanmasi saçma. 20 mg de cokmus

  • her gece aç  (02.10.18 19:04:20)