Bir mucize bekliyor musunuz?

Bir gün alakasız bir takım şeyler gerçekleşecek, ve hayat akabinde aslında o olması gereken hale evrilecek gibi bir düşünceniz var mı?
Kontrolü akıntıya bırakıp rüzgarın, yolculuğun tadını çıkartabilmemizi sağlayan, aslında içten içe günün birinde o istediğimiz limana sürükleneceğimize dair umudumuz değil midir?

Mucize beklemek yalan. Umut etmeye hayır.

El cevap: beklemiyorum.
  • datnet  (25.09.18 23:39:10)
Valla ben beklemiyorum.
"Bir gün alakasız bir takım şeyler gerçekleşecek, ve hayat akabinde aslında o olması gereken hale evrilecek gibi bir düşünceniz var mı?"
Yok. Bana çok utopik geliyor artık bu tür şeyler.
  • Amaranta ursula  (25.09.18 23:40:00)
Mucize dediğin süreci, hayatın olağan akışı içinde sıradan, alelade bir detay olabilecek kadar herhangi bir olgu olarak görüyorum. Oldu, oluyor ve defaatle olacak da. Ümidi taşıyabilecek ruh olgunluğuna ve içtenliğe sahip olmak önemli.

Kontrol zaten bir illüzyondur. Kendin dahil hiçbir şeyi mutlak anlamda kontrol edemezsin.

Nuri Bilge son röportajlarından birinde “gerçek sürreeldir” demişti. Hayat hiç hesapta edemediğin, hiç aklına gelmeyecek şekillerde nice kapılar açabilir.
  • levent bilgen  (25.09.18 23:50:56 ~ 23:57:54)
"Mucize, ona inananlara gelir."

Ben bekliyorum evet :)
  • sankigibibiraz  (26.09.18 00:01:12)
Bekliyorum. Belki o mucizeyi kendi çabalarımla yaratacağım, belki de adeta Allah'ın lütfuymuşçasına karşıma çıkacak. Ama hayat böyle sürmeyecek, ona eminim. Bir zamanlar aldığım muhteşem lezzeti tekrar tadacağım.

  • farabi  (26.09.18 00:01:22)
Bi fırsat geçecek, geçmeli, o gemi bir gün gelecek.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (26.09.18 00:11:32)
Mucize beklemek aç bir insanın ellerini yukarı kaldırıp "allah'ım karnımı doyur" demesi gibi bir şeydir herhalde. önündeki toprağı, tohumu görmezsen, ekip biçmezsen, yemeğin için çabalamazsan nah karnın doyar.

Mucize de böyle. Çabalamadan etmeden hayaller alemine dalıp bir şeylerin değişeceğini umut ederseniz daha çok beklersiniz. Önce sen Tanrıya -ya da evrene, fark etmez- gerçekten istediğini göster, yani çabala. Gerisini bırak.

Beklemiyorum. Çabalıyorum.
  • dont eat me  (26.09.18 00:13:37)
evet

  • runagain  (26.09.18 00:38:09)
Mucize beklemek mi? Mucizeyi zorluyorum :D

  • perfectum  (26.09.18 00:38:31)
bekliyoz da olmuyor bea :/

  • pasp  (26.09.18 00:50:32)
Her yeni gün zaten bir mucize. Belirsiz bir zamana dair hayal kurup, mucizeler beklemek, bu günü/şu anı ıskalamaktan başka bir işe yaramaz. Sonra bir bakmışsınız, mucize beklerken yolculuğun kendisini kaçırmışsınız.

  • Phoebe  (26.09.18 06:43:59)
Bekliyorum, eğer beklemez ve umudumu yitirirsem benim için yaşamanın anlamı kalmaz. Hiç mutlu değilim ve bir gün mutlu olacağım, bir şeyler değişecek şu hayatımda. İstediğim gibi bir iş bulup istediğim bir ülkede sevdiğimle yaşayacağım. Zaten bu olmadan ölürsem de ömrüm boyunca bunu beklemiş ve elde edemeden mutsuz bir hayat yaşayıp ölüp gitmiş olacağım

  • dedi ayca  (26.09.18 07:18:17)
Geçen yıl bu vakitler bir mucize olmuştu ama o mucize gerçekleşsin diye de bayağı yırtınmıştım. O yüzden yeni bir mucize için gene ultra çabalamam gerektiğini biliyorum ve şu ara beklemiyorum.

  • le jeune turc  (26.09.18 08:31:09)
mucize bekleyenlere değil, onun için çalışanlara gelir. bir kere yakalayınca mucizenin mucize değil de sonuç olduğunu görürsün.

  • twelfth  (26.09.18 10:03:24)
şeyhim beni ışınlarsa niye olmasın?

  • killerbee  (26.09.18 10:06:24)
Eskiden evet.
Artık hayır.

Çünkü öyle bir şey yok
  • bana her yer cehennem  (26.09.18 10:16:21)
Ben mucizelerle karşılaştım, ama o sen onu beklerken gelmez, hayatına sihirli bir değnek değmez. Tam bir şeyden umudunu kesmişsindir, o şeyin gerçekleşmesi senin için hayırlıdır, o ol der ve olur. Ben yaşadım 2 kez. Bence herkes yaşayabilir..

  • eylul  (26.09.18 10:54:47)
hayır, aksine acımasızım. :D

  • nice tnetennba  (26.09.18 12:29:46)
Evet

  • whatyougetiswhatyoudid  (28.09.18 20:50:41)