Ögrenci Yemi

Almanya'da marketten satın aldığım Studentenfutter diye adlandırılan kuruyemiş karışımını çok beğendim. İçinde farkli uzum kurulari, ceviz, fındık, kaju ve badem var. Paketli ürün olmasına rağmen kuruyemişler oldukça taze ve lezzetliydi. Tuzsuz ve cig urun karisimi olmasini begendim.

İstanbul'da bu tarz bir kuruyemiş karışımını nasıl temin edebilirim?

Teşekkürler.

kendin al tek tek istediklerini kuruyemişçiden. migrosta pakette vardı kuru meyve çiğ kuruyemiş falan ama ama çok ucuz değildi.

  • glamdr1ng  (25.09.18 11:54:15 ~ 12:00:08)
kuruyemiscilerde natural mix diye bulabilirsin. kavrulmamis cig findik, badem ceviz uzum vs oluyor icinde

sunun gibi www.mmgrup.com.tr
  • exlibris  (25.09.18 12:14:45)
Bizim okulda bu tarz bi ürün satiyolardi. Hatta ilk geldiklerinde ücretsiz deneme standi yapmışlardı tadi da guzeldi ama satin almadim sonra hiç. Bu normal vivident sakiz kutusu gibi kutularda karişik kuruyemiş tarzi bir şeydi. Adini hatırlamıyorum ama

  • nundu  (25.09.18 12:40:37)
Kendin alıp karıştır bence çok daha ucuza gelir, sağlıklı atıştırmalık diye küçücük paketlerde çok pahalıya satıyorlar bunları.

  • ekaterina  (25.09.18 13:00:27)
Kendim kuruyemisciden alayim o zaman, daha mantikli. Anadolu yakasinda kuruyemisci tavsiyesiniz varsa alirim.

  • leben  (25.09.18 13:15:48)
Kuruyemişçide karişik kuruyemiş demeyin, alacağınız kuruyemişleri kendiniz alip karıştırın. Karışik kuruyemişteki vergi miktarı daha fazla tek tek almaya göre.

  • nundu  (25.09.18 13:32:32)
Ben de onlari cok seviyodum, Aldininkilerden bayagi almistim :) Sanirim piyasada su an onlara en yakin Peyman Bahçeden Form Mix var ama sen aktardan alip karistirsan kesinlikle daha ucuza gelir.

  • superfluid  (25.09.18 15:40:42)
Studentenfutter'ler de marketten markete değişiyor. Ben de Almanya'dakileri çok beğeniyorum. Tazecik oluyor. Bir de pikan cevizi burada zor bulunurken ilk orada yemiştim.
Kuruyemişçiden ayrı ayrı alıp karıştırın +1
Karışıklarda ucuzunu daha fazla koyuyorlar.
  • SiyamkedisiZorro  (25.09.18 16:25:31)