[]

Dream Theatre - Pull Me Under

Bir arkadaş buradan Pull Me Under’ın neden yarım kaldığını sormuştu sonunun. Öylesine okurken ne dediğini anlamayıp şarkıyı açmıştım anlamak için. Çok güzelmiş yalnız, paylaşmak istedim. Buram buram 90lar-2000ler havası. Bu tip önerileriniz varsa alırım. Özellikle 2000ler yabancı rock ya da elektro solosu kaliteli olan her türlüsü diyeyim. Pretty little ditty gibi olabilir

(Buradan da o duyuruyu açan arkadaşa selam olsun :D)

dipnot: normalde lounge/caz dinliyorum uzun zamandır güzel bir şey bulamadım alakasız olacak ama ona da öneri yaparsanız harika olur.

 
Dream Theater - Endless Sacrifice, Peruvian Skies, Wither, A Rite of Passage

Bir dünya efsane dream theater şarkısı arasından aklıma ilk gelenler bunlar. Varsa kulaklıkla, yoksa biraz yüksek sesle dinle.
  • cay koy geliyorum  (20.09.18 10:28:51 ~ 10:30:17) 
www.youtube.com

bak tam gitar solosuna nişan alıp gönderdim linki.
  • killerbee  (20.09.18 10:48:57 ~ 11:27:33) 
Ehe cevap vermiştim ben de...

Dur ben de biraz açıp dinliim yine.
  • lcha  (20.09.18 11:10:13) 
Images and words ve awake albümü baştan sona muhteşemdir.

Images and words'ten Metropolis part 1'i dilneyip sonra Scenes from a Memory albümüne devam edip muhteşem bir hikayeyi baştan sonra dinleyebilirsin.

A change of seasons ile bir annenin, ve The Best of Times ile bir babanın ölümüne dair yazılmış bir şarkıyı dinleyebilirsin.

space-dye vest öğrenilmiş çaresizliğin, umutsuzluğun, aşk hayatından yediğin tokadın en güzel anlatıldığı şarkıdır.

learning to live ile hala evet 15+ senedir yaşamayı öğreniyorum.

train of thought albümü de gayet iyidir.

birkaç tane daha Dream Theater'ın top yaptığı noktalar var ama genel olarak bunlar ve octavarium albümünden sonrası çöp.

ve dream theatre değil, DREAM THEATER.
  • washe  (20.09.18 11:29:56) 
Forsaken - www.youtube.com

Stream of Consciousness - www.youtube.com

In the Name of God - www.youtube.com

En sevdiğim şarkılardan biri ise: Finally Free - www.youtube.com

Edit: Instrumedley (Live at Budokan) - www.youtube.com
  • rahip janick  (20.09.18 13:08:37 ~ 13:10:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.