[]

satılık ikinci el ürünlerde fiyat belirleme olayı...

Arkadaşlar merhaba,

İkinci el ürün satacağım. Satacağım ürünleri çok az kullandım. Aldığım şeyleri satmak gibi bir huyum yoktur ama bu satacaklarım boyut olarak çok yer kaplayan şeyler ve evde tutmanın bir manası yok. Bu yüzden satmayı düşünüyorum. Çok az kullandım. Sıfır gibi duruyorlar. Elbette sıfır fiyatına satmak gibi bir niyetim yok ama böyle ürünlerin fiyatını nasıl belirlemek gerekiyor. Yani sıfır ürüne kıyasla % kaç düşük fiyat belirlemek gerekir. Satmayı düşündüğüm ürünler hoparlör, AVR amfi vs. ürünlerin hepsini bugün sıfır olarak almaya kalksanız 9000 lira civarında para tutar. nasıl bir fiyat belirlemek doğru olur bilmiyorum.


 
ayni veya benzer urunlerin piyasa fiyatina bakarak. geneli x urununu 10 liraya satiyorsa siz 15 derseniz elinizde kalir.

mantik bu kadar basit
  • cairo  (18.09.18 10:04:04) 
Ayni durum bende de var su anda, 3/2 fiyat dusunuyorum bugunku magaza fiyatlari uzerinden.


  • stavro  (18.09.18 10:05:48) 
Piyasa fiyatının %25-30 altına bir fiyattan koyarım ben, duruma göre aliciyla ortayol bulunur.


  • diabolus79  (18.09.18 13:46:45 ~ 13:48:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.