Sinek ilaçlama arabasının arkasından koşmak

Böyle bir muhabbet var. 88'liyim ama hiç yapmadım yapanı da görmedim.
aklıma takılan şu: bu araba sinek ilacı sıkıyor yoğun bir şekilde. bunun peşinden koşan çocuk bu ilacı soluyup ölmüyor mu? nedir olay?

ölmedim

  • jugador  (17.09.18 09:28:17)
Yapardık, ölmedik.

  • fotrsapka  (17.09.18 09:31:47)
yaptım çok eğlenceliydi. ölmedik.

  • buiret  (17.09.18 09:40:56)
sizin orada adet değilmiş. biz bisikletler ile gezerdik arkasından, küçük çocuklar koşardı. kokusunu severdik hepimiz. bisikleti gıcır yapardı aynı zamanda.

  • hasmetizm 2046  (17.09.18 09:42:26)
bu bildiğin raid sinek ilacı gibi değil. daha çok sis bombası gibi yoğun bir duman çıkarıyor ve kokusu benzin/mazot gibi bir şey.. işin zevkli tarafı o dumanın içinde arkadaşlarına tekme tokat atmaya çalışmak :D

bir keresinde arkadaşım o dumanın çıktığı deliğe sopa sokmuştu. sonra o delikten alev çıkmaya başlamıştı roket gibi. epey bir süre ilaçlamaya gelmedi araçlar :D
  • silah taciri  (17.09.18 09:43:21)
valla ben de hiç yapmadım, yapan da görmedim. çocukluğuma dair böyle bir an hatırlamıyorum hiç. bizim mahalleden geçmiyordu belki de.

  • sir gawain  (17.09.18 11:29:49)
vay be ne günlerdi. evet ben de ölmedim. 88 liysen yaşaman lazımdı ama yetişememişsin demek. yazık sana :)

  • demirr  (17.09.18 12:45:32)
BEn ölmediysem kimse ölmez. OI arabanın arkasında gittiğim kadar ilim irfan yolunda gitseydim nobelleri burdan köye kadar dizerdim.

  • arnatuile  (17.09.18 12:56:24)
Ben 87 liyim, biz de yaptım ama dumanın içinden gitmiyorduk ki. Duman 2-3 metre yukardan salınıyordu, bisikletle hemen arkasından gidersen dumanın içinde kalmıyorsun, biraz geride kalırsan o zaman duman içindesin, zaten önünü görmediğin için süremezsin.

  • sttc  (17.09.18 13:32:54)