işe yeni başlayan birinin kredi çekmesi uzun mu sürer

konuyla dolaylı yoldan alakalıyım. benim alacağım var. borçlu kişi de diyor ki arkadaşım işe yeni başlıyor, benim için kredi çekecek sonra senin paranı vereceğiz vs. bunları 5 eylül gibi konuşmuşuz. eğer gerçekten kredi çekiyorsa 10-15 bin tl bandında bir para olacaktır. bizi mi yiyor yoksa prosedür sürüyor mu böyle ? çünkü internet bankacılığı üzerinden bile 10bin tl yi şak diye veriyordu sanki ?

Yeni işe başlayan çalışana bankalar temkinli yaklaşır. en az 1-2 ay geçmesini bekleyebilirler.

  • re noreno  (14.09.18 10:30:12)
seni yiyor gibi duruyor. şu faiz oranlarıyla kredi çekmenin mantıksızlığına kafası basıyorsa arkadaşının yiyordur.

  • garaser  (14.09.18 10:30:24)
bazı bankalar kredi vermek için o iş yerinde 6 aydır veya 4 aydır çalışıyor olmak şartı arıyor diye duymuştum. en azından benim kuzen garantiden çekecekti, 6. ayının dolması için bekletiyordu banka.

ama bankadan bankaya, kişiden kişiye değişir bu durum diye düşünüyorum.
  • elorelia  (14.09.18 10:30:48)
Merhaba
Öncelikle işe yeni başlayan biriyse bankalar, kişinin kredi notuna ve ne kadar süredir sigortalı olduğuna bakıyorlar. Sigortası 6 ayı doldurmadıysa hiç boşuna bekleme bence. o kişi kredi kartı kullanıyorsa ve eğer borçlarını geciktiriyorsa muhtemelen kredi notu düşüktür sigortası 6 ayı doldursa bile vermezler

  • ekonomicro  (14.09.18 10:33:16)
Ben işe başladıktan iki gün sonra en paradan maaşımın 3 katı kredi çekmiştim.

  • kablelvuku  (14.09.18 11:15:19)