[]

sensitive mama ne demek

satıcı bana sensitive mama yollamış sensitive mama normal bir kediye verilir mi?

mesajda da şu şeklide cevap vermiş:
"sensitive tüy sağlığı demek. sterilised kısır kedi demektir. siz karıştırmışsınız. ürününüzde bir sorun gözükmemektedir."

 
Royal canin mi aldığınız ürün?
"Sensible" göndermişler sanıyorum "Sterilised" yerine. Sterilised, dediği gibi kısırlaştırılmış kediler içindir. Sensitive dediği Sensible da sindirim hassasiyeti olan kediler için. Yiyebilir bir sorun oluşturmaz. Kedisinin sindirimi ile ilgili sorunu olan kişiler özellikle bunu tercih ederler fakat sizin kedinizde böyle bir sorun olmasa bile yedirmeniz bir sorun teşkil etmez.

  • veritaslibertas  (11.09.18 11:59:08) 
Sensitive de sensible da tüy sağlığı değil (=hassas), ama dolaylı yoldan ilgisi var. Bazı kedi cinslerinde uzun tülerinden dolayı sindirim sistemi problemi oluyor. Bu mama bu kedicikleri rahat ettiriyor. Normal kedinin yemesinde hiçbir sıkıntı olmaz.
Sterilized kısır kediler için olanı. Kısır kedilerde kilo alma biraz daha fazla olduğundan kalorisi biraz azaltılmış oluyor diye biliyorum ben.

  • SiyamkedisiZorro  (11.09.18 12:37:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.