kıdem tazminatı eksik maaş gösterme vs

çalıştığım şirkette maaşımı aldığımdan az gösteriyorlar. şimdi askere gideceğim. kıdem tazminatımı da o düşükten vermek isterlerse ne yapmam lazım.

Mesela düşükten kıdemi kabul etsem. İlerde maaşımın düşük gösterildiği için dava edip bu aradaki farkları falan alabilir miyim hem tazminat hem sgk primi olarak?

kafamda deli sorular

Maaşınızın düşük gösterildiğini biliyor muydunuz?

Ben olsam direkt ihbar ederdim ama bana demesi kolay tabii.

www.alo170.gov.tr
  • monogram  (10.09.18 13:35:22)
@monogram biliyorum da dediğin gibi demesi kolay :D

@cesario kurumsal şirket değil küçük işletme. Daha önce aynı durumdan 2 çalışan dava edip kazanmış ama tazminat olayları yoktu onların sadece maaş eksik falandı.
  • veilofsin  (10.09.18 13:48:02)
gerçekte aldığın maaşını tanık v.s ispat edebiliyorsan dava yoluyla kıdem tazminatı farkını alabilirsin.

SGK primleri için ise hizmet tespiti davası açman gerekiyor. Bu da ayrı bir davadır. Ancak yine aynı ispat vasıtalarından faydalanırsın.

kolay gelsin.
  • north of saturn  (10.09.18 13:51:02)
hocam
eger sirketten memnunsanız bence yapmayın
sirket sahibi olarak soyluyorum devlet adamı silkiyor yani vergisi algısı ayakta durmak zaten zor
calistiginiz sirkete bir darbe de siz vurmayın, zaten isler sıkıntılı
zamanında aldıysanız paranızı, size bir şeyler kattıysa, boşverin.
  • kingcyrax  (10.09.18 14:00:36)
Bencede şikayet etmeden firmayla görüş gerçek maaşından versinler kıdem tazminatını.

  • murty  (10.09.18 14:09:41)
Askere giderken mi öğrendin asgari den yattığını, neden daha önce sormadın, söylemedin

  • kleider  (10.09.18 16:02:27)
asgari kısmını bankaya fazlalığı elden iste..........
ama iste.......

veremeyiz derse “alo 170’miydi” dersin, onlar anlar.......
  • 2 tostos turan  (10.09.18 17:25:47)
işte çakal patron kleider. kleider sen adamla baştan neden net anlaşmıyorsun peki?

  • black mamba  (10.09.18 17:28:22 ~ 17:28:44)