saç fırçanızı temizliyor musunuz?

ben temizliyordum da, o çileyi çekeceğime 2-3 ayda bir 10 lira verir yenisini alırım dedim bugün. siz ne durumdasınız?

10 lira için 1 saat çalışıyorum ben, temizliyorum.

  • atom karincanin torunu  (04.09.18 08:04:34)
Ayni sekilde akillandim artik yenisini alıyorum :)
Temizlesen de telleri bozuluyor zaten.

  • stavro  (04.09.18 08:08:48 ~ 09:34:52)
her kullanışımdan sonra temizlerim

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (04.09.18 08:34:28)
Fırçayı yenisini alacak kadar kotu hale nasil getirdiniz anlamadim ama ben de her kullanimdan sonra kalan sac olursa aliyorum. Firca temizleme olayina girişmek gerekmiyor o yuzden.

  • aquarium  (04.09.18 09:17:52)
10 lira vermek zor degil ama bir esyayi omrunu tuketmeden atmak dogru gelmiyor. ustelik plastik. temizliyorum, zoruma da gitmiyor temizlemek.

  • jimicik  (04.09.18 09:25:56)
Şu life hacks vs gibi videolar var ya onlarda görmüştüm, fırçaya kağıt ya da streç film batırıyordu. Tarama işi bitince o filmi tek seferde bütün saçlar ile birlikte alıyordu rahatça.

Belki birilerinin işine yarar bu bilgi.
  • John Bloor  (04.09.18 10:13:08)
Fırça değil tarak kullanırım.

  • perfectum  (04.09.18 10:27:39)
Her taramadan sonra alin üzerindeki saclari.

2-3 ay üzerinde sac bekletmek zaten hijyenik degil bir kere. Ben 20 senedir ayni taragi kullaniyorum. Sürekli yenisini almak, plastik cöp cikarmak dogaya zararli.
  • chitosan  (04.09.18 10:30:04)
Fırça değil tarak+1

Tarağın içindeki saçları da hemen alırım asla öyle bırakmam bu sayede 10 yıldır aynı tarağı kullanıyorum.
  • eksi sozlugun tatli insani  (04.09.18 10:44:55)
Şöyle yapıyoruz, bir ara banat saç fırçasının yanında bir temizleme tarağı vardı minicik, o yoksa bir çatal da iş görür. O çatalla fırçanın içinde saçları temizliyoruz (2 dk). Daha sonra fırça tarağı bir yastık kılıfı ya da çamaşır filesinin içine koyup çamaşırlarla beraber yıkıyoruz. Miss.

  • SiyamkedisiZorro  (04.09.18 10:47:15)
Saç fırçam yok. Zaten saçım da yok.
Kolay temizlenebilen bi fırça yapsam satabilir demek ki diye düşündüm burada yazanları görünce. Sonra hali hazırda yapıldığını gördüm:

www.qwikcleanbrush.com
www.amazon.com

Türkiye'ye getirsem 100-200 TL vermez heralde kimse saç fırçasına.
Bir fikir daha ölü doğdu. Beyaz yakalı olmak kader olmamalı :/
  • soulforge d  (04.09.18 10:48:30)
tarakla fırçada kalan saçları her kullanımdan sonra temizlerim.

  • naksidil  (04.09.18 11:10:15)
iki saç fırçam var. birbirine sürterek içindeki saçları temizliyorum. maks. 2 dk.

  • ferrarimizolaydisatardik  (04.09.18 12:19:35)
bana gratisten çok cici bir tarak hediye edildi doğum günümde, çok kolay temizleniyor ve çok keyifli taranıyor.

  • for day to break  (04.09.18 12:54:31)
saçlarımı duştan dusa tariyorum ve üzerindeki saçları her taramadan sonra alıyorum. ekstra bir temizleme işlemi uygulanıyordu.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (04.09.18 16:42:02)