kemal sunal'ın çoğu filmini izleyenlere bir soru

bütün filmleri içinde hangi filmi/filmleri "en kötü" olarak değerlendirirsiniz?

Gurbetçi Şaban en dandik filmi olabilir.

  • angelus  (03.09.18 10:36:11)
Şabaniye

  • datnet  (03.09.18 10:37:07)
kesinlikle şabaniye +1.

  • ada meltemi  (03.09.18 10:37:56)
japon işi, şabaniye ve garip benim için en kötüler galiba. şaban askerde, şaban ile şirin ve bay kamberi değerlendirmeye bile almıyorum ama

  • re noreno  (03.09.18 10:39:46)
Hanzo :D

  • Drakath  (03.09.18 10:40:45)
Gol kralı

  • xdenizx  (03.09.18 10:41:31)
Japon İşi en dandik film bence.

Turkish ladyboy Şabaniye canımızdır.
  • suicides underground  (03.09.18 10:41:49)
aslında çok fazla kötü filmi var ama galiba en kötüsü punkçı olduğu, "hello papa, oğlun geldi almnanya'dan" diye şarkı söylediği film. adını hatırlamıyorum.

  • sir gawain  (03.09.18 10:42:06)
Sinema öncesi dönemde Kavuklu ve Pişekar, Sinema döneminde, Cilalı İbo, Turist Ömer, Şaban, Recep İvedik tiplemeleri, Aptallığın, tembelliğin, cehaletin parlatıldığı, alttan alta, 'senin okumaya, çalışmaya, düşünmeye ihtiyacın yok, sen gerektiğinde zaten şeytana külahını ters giydirirsin.' mesajının verildiği filmlerdir.
Tipleri canlandıranların da filmlerinin de sanatla falan alakası yoktur. Hepsi birbirinden kötüdür.

rakivesinema.com
  • oguz altun  (03.09.18 10:59:05 ~ 10:59:35)
dizi olarak "şaban askerde" çok dandik

özellikle 80 sonrası filmlerinde genel olarak bi zayıflık, daha az komik olma durumu var..

ama en güzel filmleri:

1- şark bülbülü
2- kapıcılar kralı
3- 100 numaralı adam
4- iyi aile çocuğu
5- korkusuz korkak
5- sakar şakir
6- meraklı köfteci

not: şener şen, halit akçatepe, münir özkul, zeki alasya, metin Akpınar, tarık akan'la olduğu başyapıtları ayrı tutuyorum :)
  • silah taciri  (03.09.18 11:03:34)
Gurbetçi Şaban +1.
Şaban Pabucu Yarım ve Şen Dul Şaban'ı da sevmem.
Şabaniye, Erdal Özyağcılar ve Adile Naşit'in hatrına izlenir.
  • auroraaurora  (03.09.18 11:06:59)
japon işi

  • yemrem  (03.09.18 12:17:45)
Şabaniye kötü film değildir ya, izlenir yani. Keza Gurbetçi Şaban da öyle. Japon işi denmiş ama o da güzeldir kendi çapında.

Şaban Pabucu Yarım, Şen Dul Şaban ve neydi adı çarli çaplin senaryosu olan vardı bir tane. Adam içki içince başka ayıkken başkaydı.
  • John Bloor  (03.09.18 12:18:31)
en kötü diye sayılan filmlerin hepsini de severim. yani oturup özellikle açıp izlemem. televizyonda denk gelirsem takılırım şu yukarıda sayılanlara.

ama son dönem filmler var. filmlerin adını bile bilmiyorum o derece. her boka gülen kemal sunal var. hiç gülmeyen, herkesin güldürmek için kampanya falan yaptığı kemal sunal var. sahil beldesi gibi bi yerde kaymakam mı belediye başkanı mı ne olduğu var. 80'lerin sonu, 90'ların başında dizileri çekmeye başlamadan önce çektiği 5-6 film var. onları ne kadar zorlasam da sıkılmadan izleyemiyorum. o döneme denk gelen filmlerden düttürü dünya, talih kuşu, varyemez istisnadır. onları severim.

ya da eskilerden keriz diye bir filmi var mesela. çok az yayınlanır. konusunu bile bilmem, sadece adı var bende.
  • kibritsuyu  (03.09.18 12:33:07 ~ 12:39:31)
"Yüz Numaralı Adam", "Propaganda" ve "Garip" dışında gerisini kötü buluyorum. Nihayetinde "Öyleyim di mi? Aevet aevet", "Bıraksana eşşşolueşşek! Şak!" diyen bir oyuncudan bahsediyoruz.

  • m e b  (03.09.18 13:30:44)
70'li yıllardaki filmleri güzel,80'den sonrası kötüdür

  • kreatin  (03.09.18 14:16:01)
Bence son dönem filmleri daha kötü.
Polizei, küheylan ve düttürü dünya diyorum ben.

  • etna  (03.09.18 21:52:32)
son dönem filmleri bence de kötü
boynu bükük küheylan
şabaniye
öğretmen
kiracı
varyemez
gülen adam
poizei
  • faik abi  (03.09.18 22:58:26)