Uyusturmadan diş dolgusu?

Yapılır mı? Bana yaptılar da. Güvendiğim yillardir da tanidigim bir disci. Temizledi once, sonra da dolgu yapti. Tuhaf bir durum mu normal mi?

Dolgu için uyuşturmaya gerek yok ki.

  • caletti  (29.08.18 11:45:28)
Yerine göre gayet normal. Uyuşturarak yaptıkları da oluyor. Acıyacak bir yerdeyse uyuşturup yapıyorlar genelde, yoksa tercih etmiyorlar.

  • windowsguvenlikduvari  (29.08.18 11:47:18)
Hasta hassassa uyuşturabilir . Ben mesela öğürüyorum diye dile doğru taktığı suyu istemiyorum :)

  • vasilias  (29.08.18 12:00:20)
Hassasiyet olmadigi surece uyusturulmaz benim bildigim.

  • kuehles blondes  (29.08.18 12:07:59)
Çürük derin değilse uyuşturulmaz genel olarak. Hastaya da bağlı tabi.

  • thewhitewolf  (29.08.18 12:20:05)
aslında çoğu zaman uyuşturmamak tercih sebebidir. orta derinlikli çürüklerde hasta tepkisine göre çürük/dolgu derinliği hakkında daha sağlam geri dönüş alırsınız, belki ek tedavi vb uygulamaya karar verirsiniz. ancak genelde hasta anksiyetesi sebebiyle rahatlatmak için derin olmayan çürüklerde de uygulanır. (diş canlı ise) derin çürüklerde zaten uygulanmak zorunda yoksa kıvranırsınız.

  • partydisaster  (29.08.18 12:37:54)
eğer çürük derin olsaydı acıdan kafayı yerdin. basit bir çürükmüş demek ki. benim tüm dolgular uyuşturucu ile oldu.

  • tabudeviren  (29.08.18 12:42:54)
hic uyusturtmadim, gayet normal

  • try again fail again fail better  (29.08.18 13:02:14)
bana da yaptılar bi sefer. daha iyi bence.

  • lcha  (29.08.18 14:10:49)