[]

SSD'li bilgisayarım çok yavaş açılmaya başladı help.

selamlar, bilgisayara 3-4 senedir format atmıyorum. açılış süresi 20 25 saniye iken seneler içerisinde şişti. şuan 80 saniyede açılıyor. SATA 3 portuna takmadım mı diye kontrol ettim ssd doğru portta ve SATA 6.0 Gbps kablosunu kullanıyorum. Format atmadan nasıl hızlandırabilirim teşekkürler
 
Windows açılışı mı o kadar sürüyor?
Temp klasörünü temizleyerek ve açılışta çalışan programları kontrol ederek başlayabilirsin.

  • neymis  (23.08.18 08:18:11) 
diskin yuzde kaci bos? full dolu ssdler baya yavas calisiyor diye hatirliyorum


  • eksimtrak  (23.08.18 10:10:46) 
ssd'lerin doluyken yavaş çalışması diye bişi yok. muhtemelen başlangıçta saçmasapan bi işlem stuck oluyordur ve açılış uzuyordur.

ccleaner + windows'un disk temizleme zamazingosuyla temizlik var ve sonra başlangıçta çalışan uygulamalardan gözüne gereksiz, şüpheli görünenleri kaldır.

bahsettiğim stuck kalan işlem windows hizmetlerinden de olabilir. gereksiz bi hizmetse onu da kapatabilirsin ya da gecikmeli başlat olarak ayarlayabilirsin.
  • washe  (23.08.18 10:21:05) 
ssd dediginin de omru var. daha gecen
850 pro’nun. 30mb hiza dustugunu gorup 860 pro ile degistirdim. 850 pro’larin yazma omru 150tb falandi sanirim.

  • alperz  (23.08.18 12:13:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.