Iphone

Merhaba. Androidçiydim şimdiye kadar. Ancak telefonlarımın hepsi 2 3 senede kasmaya, donmaya ve bataryaları ölmeye başlıyor. Bu yüzden artık ayfona geçeyim diyorum. Bugün turkcelle gittim, 5900 tllik 8 plus'a 24 ay ayda 366 tl fiyar çektiler. 8700 tl falan oluyor yani yaklaşık. Bu çok fazla geldi. Daha uyguna alabilir miyim? Yoksa 3 4 ay falan para biriktirip peşin mi alayım?

turkcell'le falan alırsan çok çok pahalıya gelir. senelerdir iphone kullanan birisi olarak, 2-3 sene içinde iphone'un pilinin de kullanımına bağlı olarak büyük ihtimalle pert olacağını söyleyim.

en ucuz yollusu yurt dışı.
  • washe  (20.08.18 19:04:05)
banka kredisiyle nakit bulup onunla ikinci el almak en mantıklısı o bile 5000 civarı bu ara. 8 plus harici alma zaten. ben kullanmıyorum ama iPhone kullananlar bi ömür idare ediyor androide göre daha iyi kullanım şeysi.

  • aydogank  (20.08.18 19:30:20)
Pil durumunu abartmayalım. 1,5 senedir kullandığım iphone 7 için battery life uygulaması %87 pil sağlığı gösteriyor. Ki gerçekten de bir şikayetim yok. Kasmak falan zaten yok.

Bence para biriktirin peşin alın. Turkcell standart bireysel kredi faiz oranını vermiş yani peşin almadığınız sürece zaten masrafı aynı olacak.
  • catch the arrow  (20.08.18 19:32:01)
biriktir pesin al. ama iphone da da ayni seyler oluyor. tek farki arkadaki isirik.

  • baldan kaymak  (20.08.18 20:04:36)
İphone alma. En ust segment android al. Yeni nesil androidler artik daha iyi iphonedan.

Onun haricinde ikinci el bakabilirsin satani cok ama alani yok fiyati dusurebilirsin.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (20.08.18 21:18:09)
1000 liraya 2000 liraya Android alıp 3 yıl sonra kasınca 9000 liralık iPhone almak mı geldi aklınıza çözüm olarak?

  • crostata  (20.08.18 21:51:31)
@crostata,evet. Problem?

  • oekuklu  (20.08.18 22:17:20)
şimdiye kadar tüm iphone'larımı ikinci el aldım. kendiminkileri de sattım. yurt içinden alınma 64 gb iphone 8'i sene başında 3100 tl'ye aldım. o sıralar sıfırı 4000 tl'nin üzerindeydi. adam sadece bir hafta kullanmıştı, kulaklığını şarj aletini bile açmamıştı, şu anda sorunsuz kullanıyorum.

özetle: para biriktir temiz ikinci el al. aldığın zaman da filmli, kapaklı vs. kullan, birkaç sene sonra yükselteceğin zaman satarsın.
  • sir gawain  (20.08.18 23:20:25 ~ 23:23:39)
en son iphone 8 cikmisti sanirim, her sene 1 rakam arttigi icin 3 sene onceki model iphone 5 oluyor galiba.

eger piyasada orijinal uzerinde gelen bataryasi saglam, donmayan ve kasmayan iphone 5 varsa onu neden almiyorsunuz? daha uyguna gelir.
  • icim urperiyor  (21.08.18 00:10:20)
alinabilecek en ucuz iphone SE'dir ama plus diyen birine SE demek komik olur.

ikinci el guvenilir bir cihaz bulun bence. almadan once garantisini ve imei numarasini kontrol edin mutlaka
  • supergirl  (22.08.18 00:03:23)