[]

2. el araç almak için doğru zaman?

İkinci el araç almayı düşünüyorum ama şimdi almak mı mantıklı yoksa biraz daha bekleyip sonra almak mı anlayamadım. Malum döviz piyasası bir garip, bir yandan diyorum ki döviz artarsa ikinci el fiyatları da artar otomatikmen. Diğer yandan da diyorum ki döviz normal artsaydı evet bu söylediğim geçerli olurdu ama son günlerdeki gibi bir artış; ceplerimizi biraz daha fazla yakacak ve alım gücü düşecek, sıkışanlar aciliyeti olanlar vs daha çok aceleci olacak ve önümizdeki dönemlerde daha uyguna araç alınabilecek...

Sizce hangi senaryo ya da ikisi de değilse nedir?


 
45binlik araçlara 70-75 istiyor satıcılar. yani döviz yükselişi 2.el arabaları da vurdu açıkçası. bayram öncesi diye de fiyatlar şişmiş durumunda. ben de bakıyorum ama bayram sonrasına erteledim. zira bu kadar yüksek fiyatlarda araba alınmaz.


  • dedim ben sana  (14.08.18 11:09:12) 
şu an almak mantıksız veya mantıklı demek çok zor. eylül ayında araç alıcaktım ancak mayıs sonu halk bankası ihtiyaç kredisinde kampanya yaptı 1.18'e düştü bende fırsatı değerlendirdim ve aracı aldım. eylüle bıraksaydım şu an ki faiz oranlarıyla alamazdım 1.85.

2. el araçta arabanın piyasası, elinizdeki para veya çekeceğiniz krediye bağlı olarak değerlendirilir. araçların ederi 3 5 belli.
  • mikahakkinen  (14.08.18 11:14:34) 
normalde (yani geçen yıllarda) bayram öncesi araç fiyatları yükselir, bayramdan sonrası arz fazlası sebebiyle düşerdi. bu sefer fiyatlar iyice coşacak, çünkü dolar artışı henüz fiyatları etkilemedi, bayramdan sonrasını ve ekim başlarını bekliyor. alacaksan hemen al, faizler de yükselmeden.

"ama son günlerdeki gibi bir artış; ceplerimizi biraz daha fazla yakacak ve alım gücü düşecek, sıkışanlar aciliyeti olanlar vs daha çok aceleci olacak ve önümizdeki dönemlerde daha uyguna araç alınabilecek... " bu güne kadar dolar hep yükseldi ve arabası olan kimse sıkışıp ucuza satmadı. türkiye piyasaları rulez.
  • hybrid427  (14.08.18 15:10:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.