[]

uTorrent'ta indirme hızı değişkenliği...

Download limiti "unlimited" ayarlayınca maksimum indirme hızını 1.8 MB/sn görüyorum ve bu sabit, düşmüyor da inmiyor da.

Hızımı geçici olarak 1.4 MB/sn'ye limitleyip biraz bekledikten sonra tekrar unlimited yapınca aniden 2,5 - 3.0 MB/sn hızlarını görüp birkaç saniye içinde kademeli olarak yine 1.8 MB/sn'ye düşüyor.

Neyi yanlış yapıyorum ya da yapmadığım şey ne? Sabit 3 MB/sn ile indirebilmek mümkün mü? Öyleyse ne yapabilirim? 1mbps hızlarda download yapmış biri olarak 1.8 MB/sn inanılmaz bir hız tabi de neden 3 MB varken bunda kalayım di mi.:D

kullandığım sürüm bayağı eski v 2.0.4 (build 21515) acaba bu etkiliyor olabilir mi? arayüzden çok memnunum reklamsız sade harika bir görünüm: i.hizliresim.com

edit: internet paketi hızı 25mbps imiş. AKK bitince de 16mbps hıza kadar çıkabiliyormuş. AKK bitmiş görünüyor. sanırım akk sonrası hızım bu. neredeyse bir yıldır download falan yapmadığım için unutmuşum paketi.

 
Bilgisayarı kapat aç hocam :) garipmiş.


  • retiredcolonel  (13.08.18 15:21:44) 
Torrent dışı indirmelerin de 1.8 civarıysa o 3ün bir anlamı olduğunu sanmıyorum. Öylesine gözüküyordur.


  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (13.08.18 15:32:56) 
@cikmaz sokak

tarayıcı hızım 1.8-2 arasında speedtest de 1.6 MB verdi...
  • kisa bisey olsun istemistim  (13.08.18 15:45:53 ~ 15:49:58) 
tamamen normal bi durum. senelerdir kullandığım her torrent client'ında aynısını gördüm.

nedeni ISP'nin kullandığı QoS ayarları. örnek olarak; senin max hızını 50 mbit olarak ayarlarlar ama bi de peak değeri vardır onun. çok çok kısa süreliğine 50'nin üstündeki peak değerine çıkabilirsin sonra o 50 de sabitlenir.

1.8'den taş çatlasa 2.0'ye çıkar ama o, senin gördüğün 3 utorrent'in abartısı.
  • washe  (13.08.18 16:08:52 ~ 16:11:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.