Tartışırken ağlamaklı olma...

Normalde bir şeyi çok büyütmem ama muhatabıma sinirlenince ve hemen üstüne tartışınca heyecanlanıyor ve titriyorum. Sesim de titrek, ağlamaklı çıkıyor ve el hareketlerimi ve sesimi kontrol edemiyorum. Az önce de böyle bir şey oldu, tartışma yaşarken neredeyse hüngür hüngür ağlayacaktım. Özellikle tartışma ortamında o düşüncede olan tek insansam yaşıyorum bu durumu. Sizde de var mı? Bunun üstesinden nasıl gelinir?

Ekleme: Erkeğim.

Var maalesef.
Bu yüzden çoğu zaman tartışmaktan özellikle kaçınırım.

  • mutekebbir  (03.08.18 17:51:53)
Ben de böyleyim.

  • geçerkenugradım  (03.08.18 18:04:21)
bende de aynı durum söz konusu. Geçenlerde duruşma esnasında ağlayacaktım nerdeyse... :)))

  • artik yazar olmak istiyorum be  (03.08.18 18:08:55)
Önem verdiğim biriyse evet, bazen. Çok önemsediğim birisi değilse konudan bağımsız duygusuz bir insan olurum, sakin kalabilirim.

  • filmlovepenguin  (03.08.18 18:12:29)
Tartışırken değil de, duygusal bir konuşma oluyorsa çok çabuk gözlerim dolar. Bunu bri sorun olarak görmediğimden hiç üstesinden gelmeye çalışmadım.

  • biravekahve  (03.08.18 18:13:43)
Çok tartışmaya giren bir insan değilim ama girersem bana da oluyor maalesef.
Başka bir yere bakıp derin nefes almaya çalışıyorum. Bildiğim tek yol bu.

  • uyusam iyi olur  (03.08.18 18:19:01)
çocukken çok olurdu bana. tartıştığımda veya çok kızdığımda ağlamaya başlardım. acayip de dalga geçerlerdi. demek ki bizim gibi tiplerde öfke sonucu salgılanan hormon veya her ne zımbırtıysa ağlama mekanizmasını tetikliyor olsa gerek. şimdilerde pek kalmadı ama duygusal sahnelerde hala çok pis gözlerim sulanıyor. en son heidi filmine denk gelip izledim. dedesiyle kavuştuklarında gözleim iki çeşme. bir de kızım iğne olurken ağlamaya başlayınca zor tutum kendimi. boğazım düğüm düğüm oldu.

  • lazpalle  (03.08.18 18:27:11)
aynisi bende de var. en sinir oldugum ve asla cozum bulamadigim huyum bu. cozmek icin kaynagina inmeli bence ama ben dusunup bulamadim bir sey. kesin cocukluk temelli bi durumdur ama.

  • in vino veritas  (03.08.18 19:17:10)
ben önceden ağlamaklı olmakla kalmaz ağlamaya bile başlardım, sonra da ortalığı yıkardım. ne günlerdi yea.

  • for day to break  (03.08.18 19:24:11)
Beni tarif etmişsin.

  • cemiyetin ünlü siması  (03.08.18 22:19:27)
Bence anksiyeteye yatkinsin. Kendini bu kadar yipratmamani oneririm. Iyi niyetle soyledim bu arada.

  • perfectum  (04.08.18 04:18:36)