thinkpad'ler neden bu kadar iyi?

Acaip bir özelleştirme yetisi, acaip dayanıklılık, acaip güncellik gözlemledim(adamlar 2013 teki bios icin gecen ay güncelleme yayınladı) bu yüzden olabilir tabi ama sizce thinkpad'leri güzel yapan nedir?

1000 tl ye satılan x230 su anda piyasadaki cogu laptopu dövüyor.

Ama çok pahalı yenileri. niye bu kadar pahalı?

pahali oldugu icin iyi oldugu icin pahali. ehehe.

ne kadar kofte, o kadar ekmek.
  • icim urperiyor  (01.08.18 17:35:02)
Ben tam tersi sevmiyorum, X250'den tut 270 ve X1 Carbon'una kadar kullandım şirkette, bir tek X1 Carbon bana kalite hissini verebildi.

Kasalarını açmak gereksiz zor, yıl olmış 2018 hala 328429498 tane vida var.
  • devorgilla the gunslinger  (01.08.18 18:00:59)
İyi midir bilmem ama asla tipi hoşuma gitmiyor. Elitebook kullanıyorum, hatunda Fujitsu Lifebook var. İkisi de tip olarak döver tinkpedi.

  • bos gezenin bos ustasi  (01.08.18 18:12:11)
valla sene basinda 6 senelik bir modelini 270 euroya aldim, ilginc bir sekilde muthis calisiyor alet, tam olarak aciklayamiyorum nedenini ben de...

  • hewit  (01.08.18 19:02:42)
hala canavar gibi çalışan lenovo satın almadan önceki ibm thinkpadler var. tipleri hakikaten kayık ama sağlamlık 10 numara.

  • Neill  (01.08.18 19:08:02)
Eski isimde kullaniyordum bence iyi degildi, sikinti yasiyordum ara ara.

  • perfectum  (01.08.18 19:15:54)
çirkin ama sağlam ve kullanışlı. donanım uyumluluğu son raddede dolayısıyla aynı donanımda gözüken bilgisayarları bile performans açısından tokatıyolar. firmware'leri/driver'ları da ona göre itinayla yazılıyodur diye tahmin ediyorum.

şirketler bu sebeplerle para veriyo bu aletlere. ama ironiktir 2-3 sene içinde ıskartaya çıkarıyolar :)
  • yuto  (01.08.18 20:27:18)
bu yazıyı 2008 model bir x200s'ten yazıyorum :) bu yüzden bu kadar pahalı. 2008'den bu yana sahibini tek bir kez bile üzmemiş başka bir businessbook bulunamıyor. tek yaptığım 120gb ssd takmak.

  • Tears of Devil  (01.08.18 20:52:56)
en uzun zamandır bu konuda ilerleyen seri olduğu için. sana şöyle söyleyeyim. uluslarası uzay istasyonu iss'de bulunan tüm laptoplar thinkpad serisi.

blog.lenovo.com
  • orpheus  (01.08.18 23:02:21)