çalışan insanlara

merhaba.

1. git-gel yol da dahil olmak üzere, işe günde toplam ne kadar zaman harcıyorsunuz?

2. işten eve döndükten sonra kendimi oldukça yorgun hissediyorum, bu nedenle akşamları kendimi geliştirecek bir şeyler yapmakta zorlanıyorum. siz akşamları eve geldikten sonra neler yapıyorsunuz?

tick'ler muhtemelen yarın gelecek. teşekkürler.

1- 13-14 saat

2- işe gidiş gelişlerde haber siteleri, sözlük, müzik. eve gelince duyuru, youtube'dan kısa videolar, bazen film izliyorum.

kendimi geliştirecek bir şey yapmam imkansız gibi bu tempoda.
  • runagain  (23.07.18 23:26:49)
3-3.5 yol. 9-6 işte. Evde tv aspor transfer raporu.

  • brad pitt  (23.07.18 23:28:09)
1- yol 1.5-2 saat arası sürüyor işle birlikte yaklaşık 12 saat gidiyor.
2- geldigimde genelde yorgunluktan ölüyorum, dus alıp sözlüğe bakiniyorum. Bazen ders çalışıyorum bazen televizyon izliyorum bazen aşka gelip yemek yapıyorum veya diğer ev işlerine bakabiliyorum.

Yaptıklarımın ne kadar verimli olduğu ise tartışmaya açık.
  • bokmuhendisi  (23.07.18 23:39:47)
1- 8.30da evden cikiyorum. 5.30'da evde oluyorum.

2- spora gidiyorum, bisiklet biniyorum, mangal yapiyoruz vs. bazen gol kenarina gidiyoruz. genelde de 1-2 gibi yatiyorum
  • crucio  (24.07.18 00:06:02)
Toplam 10 saat evde yokum.(nşa)
İşten çıkıp bi işim varsa direkt oraya gidiyorum veya direkt arkadaşlarımla buluşuyorum(çok sık değil bu durum)

Direkt eve geldiysem bişeyler yiyip biraz tv veya telefonla vakit geçiriyorum. Sonra bi duş, sonrası zaten uyuma saati.

Ev işlerim varsa tv/telefonu çıkarıp o vakti gardrop-ütü-çamaşır vs. İçin ayırıyorum.

Kendimi geliştirecek bişey için zaman oluşturabilir miyim? Aslında evet. Ama o zaman nolur biliyomusun? Akşamki hafif atıştırmam, uyku düzenim, banyo saatlerim ve ev işlerim tamamen bozulur. O 2-3 saate o kadar çok ihtiyacım var ki kimseyle paylaşamam işte napıyım...
  • megalomaniac  (24.07.18 01:28:54)
1. 11 saat
2. Senle aynı durumdayım. Baygın halde gelip mala bağlıyorum genelde.

  • pati  (24.07.18 06:49:06)
1.12 saat
2.şu sıralar biraz salmış olsam da, kendimi geliştirme konusunda sürekli mücadele veriyorum. Kitap okumak, internetten kurs almak gibi şeylerden bahsediyorum. Çok verimli kullandığım tartışılır. Bazen arkadaşlarımla dışarıda oluyorum, yürüyüş yapıyorum. Başlıca engelleyiciler film, dizi, internet.

Yolda tartışma programı dinliyorum, o da bir şeyler katıyor.

günlük veya haftalık program yapıp onu takip etmek etkili oluyor. Habit tracker diye bir şey var ilgini çekerse. Alışkanlıklarını veya basitçe yaptıklarını takip etmeye yarıyor.

Aslında somut hedeflerin varsa, işin çok daha kolay. Çünkü nereye gittiğini biliyorsun, yaptığını neden yaptığını biliyorsun.

Bir dönem anksiyete sorunumu çözmek için haftada 5 gün 30 dk tempolu yürüyordum. Hiçbir engel tanımıyordum. Diz boyu kar yağıyordu veya yağmur. Kafama koyduğum için yapıyordum. Nasıl hissettiğimi umursamıyordum. O istek hiçbir zaman kalıcı olarak varolmuyor. Eve geldiğimde halim yoksa dahi giyinip çıkıyordum, 5 dk sonra vücut kendine geliyor. Yürüyüş bitip eve döndüğümde çok daha dinç oluyordum. Daha rahat bir uyku da sağlıyor.

Kendini yorgun hissetmeyle ilgili mevcut durumu inceleyebilirsin :

-işin fiziksel olarak çok yorucu mu? Tüm gün ayakta mısın? Bir şey taşıyor musun? Vb.
-stres yoruyorsa, onu azaltmanın yollarını inceleyebilirsin.
-yeterince uyumuyorsan uyku düzenini değiştirebilirsin. Uyku kaliten düşükse arttırabilirsin.
-yediklerinin arasında kalitesiz yiyecekler varsa, onlar da kötü hissettirir.
-uzun zamandır kafanda yer alan sorunlar varsa, bunlar bıkkınlık yapar, sırtta kambur olup moraline enerjine zarar verir.
  • EasyTiger  (24.07.18 07:08:25 ~ 07:12:53)
1- sabah işe gidiş 15-20dk, akşam dönüş yaklaşık 40dk, totalde 1 saat yol diyebiliriz. 8.30-18.30 iş. 11 saat ediyor hepsi.

2-işten gelip hemen spora gidiyorum. spora gitmiyorsam genelde dinleniyorum, oyun, film, dizi, internette takılma şeklinde.
  • veritaslibertas  (24.07.18 08:34:21 ~ 08:59:16)
1- 6.20 evden cıkış 19.20 eve giriş.

2- dizi, film, müzik. yorgun değilsem kitap okumaya çok gayret ediyorum. haftasonu 1 günü tamamen okumaya,çğrenmeye ayırıyorum. diğer türlü vicdanım rahatlamıyor.
  • hemsta  (24.07.18 08:52:24)
1- 10 saat toplam.
2- yorgun hissetmiyorum ama uykumu alamadığım zamanlar ki çoğu zaman böyle oluyor, erken uyumamaya çalışarak vakit geçiriyorum. uykum varken bir şeyler yapmaya hevesim olmuyor, hobilerimi yapamıyorum o yüzden. uykum yokken hobilerim konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum ama uzun bir zamandır bir atalet içinde olduğum söylenebilir.

  • Bruce  (24.07.18 09:00:39)
1,5 saat yol git-gel. şu an geçici olarak mesaim 8:30-17:30 ama 17:30da cıktıgım cok nadir.

gelir gelmez üstünü başını değiştir ve sakın beş dk suraya uzanayım vs deme. tv izleme.
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (24.07.18 09:04:33)
Yol toplamda 40dk ya da max 1 saat sürüyor. Normalde 10 saat çalışıyoruz ama bazen bir kriz çıkıyor 17-18 saat çalışmış oluyoruz.

Kendimi sakatlamadan önce spora giderdim vakit buldukça, şimdi spor yapamadığım için çıkışta eve gitmiyorum yürüyorum, geziyorum, birileriyle buluşuyorum.
  • jazzabel  (24.07.18 15:58:20 ~ 15:59:22)
1-9 saat harcıyorum
2-spora gidiyorum bir ara ingilizce çalışıyordum sınavı geçince bıraktım metal maketlerimden yapıyorum

  • basond  (24.07.18 17:14:13)
1-10.5- 11 saat (yol dahil)
2-bazen uyuyakalıyorum, bazen duş bile lüks olabiliyor ( saçlarım vakit alıyor.) eğer iş çıkışı bir programım varsa sabaha yorgun işe geliyorum. gencim ancak fiziken çok yorucu oluyor benim için.

eğer enerjim varsa, film- kitap. dışarıda haftaiçi aktivitem 1-2'dir. 3. gün de dışarıda olursam kendimi asla toplayamam.
  • damla sakızlı dondurma  (24.07.18 17:19:13)
8.30-8.40 evden çıkış, 19 gibi eve dönüş.

Haftanın belli günleri iş çıkışı spora gidiyorum. Gitmediğim zamanlar başka bir planım varsa dışarıda oraya gidiyorum, yoksa eve gelip uzun uzun yemek yapıyorum. Film, kitap, arkadaş vs bir şekilde geçiyor akşam. Çalışmanın ilk senesinde erkenden yatıp sabaha kadar bayılmış gibi uyuyordum. zamanla alıştım sanırım. şimdi her şeye zamanım ve enerjim var gibi geliyor.
  • aquarium  (24.07.18 17:35:57)