Askerliği mi Nasıl Tecil Ettirebilirim?

Merhaba. 4 yıllık bir lisans programından mezun oldum. E devlet'ten kontrol ettiğimde mezun olunduktan 2 ay sonra askerlik şubesine başvurması gerekmektedir yazıyor ancak şu an gitmeyi düşünmüyorum. Tecil süresini uzatmak için ne yapabilirim

Maalesef şubeye gitmek dışında herhangi bir seçenek yok. E Devlet üzerinden aldığınız mezun belgesiyle birlikte şubeye gideceksiniz, ardından aile hekiminizden askerliğe elverişlidir yazısı alıp onu şubeye götürecekseniz ve 2 yıl daha tecil hakkı kazanacaksınız.
Kolay gelsin.

  • maskeli balonun maskesizi  (20.07.18 14:33:11)
bunu yaptığım zaman direk uzuyor mu yani? alıp götürmesinler :D

  • kocabidert  (20.07.18 14:34:56)
Uzuyor uzuyor. Kesin bilgi.

  • maskeli balonun maskesizi  (20.07.18 14:38:45)
E devlette yoklama diye bir sey cikmis. Orada sorulara cevap veriyorsunuz,sonra ailene hekimne gidiyorsunuz. Hastaneye sevk gerektirecek bir sorununuz yoksa baska bir sey yapmaniza gerek kalmiyor. Isterseniz subeyi arayin sorun. Emin olmak icin.

  • dusunemedim  (20.07.18 14:40:03)
yuh ya en temel şeyleri nasıl bilmezsiniz aklım almıyor. ondan sonra da işverenler önünüze "ücretsiz izne çıkıyorum" ya da işten çıkartırken hiçbir şey vermeden "tüm haklarımı aldım" diye kağıt koyduklarında hiç sorgulamadan imzalarsınız

önce temel haklarınızı ve koşulları öğrenin. özel sektörde çalışıyorsanız ilgili iş kanunlarını, devlet memuru iseniz 657'yi, öğrenci iseniz üniversitenizin kurallarını ezbere bilin. yoksa çooook düdüklenirsiniz.

cevap olarak da: evet iki yıl tecil süren var üni bittikten sonra. kimse seni kolundan tutup götüremez.
  • hosein  (20.07.18 15:00:14 ~ 15:01:13)