[]

Excel cahiline yardım

Bir fiyatlandırma için excel dosyası hazırlamam gerekiyor. Fiyatlandırmayı da ürün + aksesuarlar üzerinden yapıyoruz. Ben hem ürünler için hem aksasurlar için ayrı iki fiyat tablosu hazırladım. Listeden ürünü seçip + üstüne gerekli aksesuarları ekledikten sonra fiyat veren bir sistem hazırlamayı düşünüyorum ama pek bilgim yok bu konuda. Vlookup fonksiyonu ile mi hallolur bu iş ya da başka bir yolu var mıdır?
 
tam anlamamış olabilirim. bir sütünde ürün fiyatları başka sütunlarda da aksesuar fiyatları olsun. Sonra bir sütun da sonuçlar için açıp, ürünü artı toplamak istediğin aksesuarları klasik bir excel formülü ile toplayıp, aşağı çekersen hepsini halletmiş olursun.


  • giovanne  (12.07.18 12:36:30) 
asriakdeniz.com
şöyle örnekler bulabilirsiniz araştırırsanız.

  • veritaslibertas  (12.07.18 12:52:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.