erkek 36 kız 23 yrs old?

cinsiyet belirterek tecrübelerinizi açıklar mısınız? veyahut görüşünüzü?
oalbilir / olmaz.. neden olmasın ki..

erkekte biraz çocuksuluk ve enerjiklik, kadında da biraz olgunluk olursa birbirlerine uyum sağlayabilir. diğer türlü mr and mrs no

  • eeb  (11.07.18 12:40:35)
36 yasinda adam icin 23 resmen cocuk. Olgunluk farki var ciddi anlamda. Olmaz.
30Erkek.

  • stavro  (11.07.18 12:43:59 ~ 15:27:17)
Arada cok fazla yas farki var, olmaz diyorum ben.

K, 28
  • chitosan  (11.07.18 12:44:46)
olmaz o iş. 23 yaşındaki kişi her şekilde gezip tozmak hayatını yaşamak isteyecek. 36 yaşındaki kişi -genelleme yapıyorum evet- daha sakin bir kişiliği olacağı için ona uyum sağlayamayabilir.

13 yaş çok ciddi bir fark.

kadın ile erkek arasında 20 küsür yaş farkı olan bir evliliğe şahit oldum. 40 sene evli kaldılar. fakat aralarındakini aşktan çok "mantık evliliği" olarak nitelendirdiler hep.

özetle. ciddi bir şey çıkması çok zor o işten.
  • kablelvuku  (11.07.18 12:44:49)
bunun k 23 e 38 versiyonunu sormuştum buraya bir ara. o iş olmadı. olmaz yani. başlangıçta kuşak farkı, ilerisi için de fiziksel etkiler nedeniyle olmaz.

  • aquarium  (11.07.18 12:48:28 ~ 12:51:16)
@hep mutlu
Son cümle +1
Sonra da aldatır belki.

Bir kadın neden bu yastakilere bakıyor anlamak güç. Sanırım sevgiliden ziyade baba gibi koruyup kollayacak, şefkat gösterecek birini arıyorlar.

Olmaz knk.
22-K
  • dont eat me  (11.07.18 12:52:37)
maksimum 10 yaş en iyisi kız 26 olsaydı ya da sen 33 olsaydın daha iyi olurdu.

ama 23 resmen çocuk falan değil, eğer cidden olgun düşünen biriyse. fikir ve görüşlerini hayata nasıl baktığını görmen gerek
  • buiret  (11.07.18 12:59:19)
gayet de olur. 23 yaş neden çocuk olsun abartmayın ya insanlar üniversiteden mezun oluyor o yaşta. 36 da yaşlı değil aynı şekilde. uzun süreli bir şeyse illa ki sıkıntı olur ama hangi ilişkide olmuyor ki zaten? kısa süreliyse zaten sıkıntı yok.

not: iki tarafın da (özellikle kadının) yaşanacak ilişki için istekli oluğunu varsayarak yazdım tabi.
  • guzel gunler gorecegiz  (11.07.18 13:17:47 ~ 13:21:10)
olur olur, bal gibi olur.

34E
  • tabudeviren  (11.07.18 13:23:34 ~ 13:31:50)
"yrs old" diyen bu ikisinden birisiyse olmaz.

  • ssiradanbirigibi  (11.07.18 13:27:17)
Olmaz
37 m

  • all girls dream  (11.07.18 13:31:15)
Olmadı tecrube konuşuyor olmaz o iş. Yaş farkindan değil kizin yasindan dolayi. Çocuktum çocuk gordu sahiplenemedi. Arada yaş farki varsa bile kizın 25+ olması gerektiğini düşünüyorum. Hatta alt sınır 30 a doğru kayabilir. Bir de şunu eklemek isterim kız için ilk heyecanlar adam için çoktan sönmüş demektir aynı enerjiyi yakalamaları da zordur.
K 27

  • eylul  (11.07.18 13:34:15)
erkek 36

ben 27 yaşındayken bile çocuk gibi geliyordu 23 yaşındakiler.

36 yaşında adam bırak ilişkiyi falan katlanabiliyorsa eğer nirvanaya ulaşmıştır.

bu arada 23 ile 26 yaş arasında çok büyük bir uçurum var(kadınlar için geçerlidir, yatırım tavsiyesi değildir.)
  • killerbee  (11.07.18 13:49:29 ~ 13:51:49)
Kızın yapmak istediği, heyecanla tutkuyla yaklaştığı çoğu şeyi adam çoook önce yaşamış ve hevesini almıştır. Sevgilisinin kendisiyle aynı heyecanı paylaşmadığını gören kızın hevesleri kırılır, zamanla agresif ve isteksiz görünmeye başlayabilir.
Kısaca, olmaz.
27, K
  • megalomaniac  (11.07.18 14:16:43)
ol-maz.

  • Rudy Baylor  (11.07.18 14:19:07)
çocuk büyütmeye doymuşsa olmaz. doyamamış hala babalık yapmak istiyorsa sevgilisine gayet güzel olur.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (11.07.18 14:19:16)
33 E

Olmuyor biliyorum. Git biraz hayatın tadını çıkar iki ilişki daha gör öyle gel demek lazım.
  • cleric  (11.07.18 15:15:40)
cevaplar için teşekkürler.

1-en az 25 yaş kadın için olması gereken yaş. öncesine ben de sıcak bakamıyorum. 25 yaş üzeri bir kadın için ise erkeğin yaşının bir önemi yok. (bana göre)

2- cevap veren arkadaşlar 36 yaşı dünyanın sonu olarak görecek yaşta da değiller niye böyle çok uzakmış gibi gördünüz anlamadım.

3- jenerasyon aynı olmayabilir ama aynı yaşam standartları ve koşulları içinde büyümüşlerdir 80 ler ve 90 lar. anlaşılmayacak bir nokta yok.
  • gameofannen  (11.07.18 15:31:03)
@gameof madem senin için sorun yok, madem senin için her şey normal o zaman neden bu soruyu sordun anlamadım. Olmaz. Bunu 30 yaşında bir insan olarak söylüyorum. Son olarak 25 yaş üstü kadınlar için erkekte yaşın önemi yok demişsin ama kesinlikle var. Davul bile dengi dengine.

  • i m cool with that  (11.07.18 15:50:04 ~ 15:50:38)
olur. tecrübe ettim. çok güzel olur.
ama erkeğin içindeki çocugu öldürmemiş olması, genç görünüyor olması, kızın da şımarık ergen olmaması gerekiyor.

  • dafuq  (11.07.18 15:56:23)
@iamcool bu soruyu daha çok tecrübe yaşayanlar için sorudm. olur da kardeş biz yaşadık oldu/olmadı gibisinden.

ben sadece fikrimi yazdım.
  • gameofannen  (11.07.18 16:28:24)
kişilere göre değişmekle beraber oluru var.

  • zgrydn  (11.07.18 18:20:45)
Böyle bir ilişkim olmadı ama şu anda aynı bu yaş aralıklarında bir arkadaşımızın sevgilisi var. Aynı ortamda girdiğimiz muhabbet etmekte gerçekten zorlanıyoruz. Yaş farkından ziyade nesil farkı diye açıklıyorum ama ben bu durumu.

K, 32.
  • luin 41  (11.07.18 18:37:29)
benim için kadın ve erkek sevgili olmanın yanısıra çok ama çok iyi arkadaş olabilmeliler. uzun soluklu ilişkileri gözlemlediğimde, aralarında sağlam bir arkadaşlık / dostluk ilişkisi de görüyorum. demem o ki, arkadaş olabilir misiniz 13 yaş küçük biriyle? kesişen küme ne olacak/olabilir?

  • Phoebe  (11.07.18 18:38:20)
Bilmiyorum. Haklı olabilirsiniz. O yaştaki birisinin dünyadan, yaşamdan beklentileri fazla olabilir..

  • gameofannen  (11.07.18 23:50:05)
eski kayınbiradarim ve karısı bunlar. kız 20 yaşındaydı adam da 36 evlendiklerinde.
adamın geçmişi vukuatlı, bir boşanma, sayısız nişan atma vs. kafasına göre takılmayı seven, gezmeye tozmaya bayılan, kimseyi takmayan minimum derecede sorumluluk sahibi bi adam. kendisine karışmayacak, istediği gibi yönlendirebileceği, salak bi kız lazımdı ona, buldu evlendi. hemen de çocuk yaptılar. çocuğa anne baktı bunlar hayatını yaşadı. tek dertleri gezip tozmak yiyip içmek ve milyorlarca fotoğraf paylaşmak.
bazı şartlar altında olmaz değil. ama bazı şartlar altında.
K,31
  • koalalumpur  (12.07.18 11:31:36)
Gayet güzel olur. 23'ten bile küçükken 30 yaş üstü hanımlarla uzun süreli ilişkilerim olmuştu. Kız ergenliğini atlatmışsa ve genel kültürü belli bir seviyedeyse hiç zorlanmazsınız.

  • iwasbornonamountainside  (12.07.18 12:22:15)
Olgunluk farkı eğer erkek gerçekten olgunsa dolayısıyla ne yaptığının farkındaysa ilişkideki bağlılık faktörü açısından dev bir avantaja dönüşür. Kızımızın erkeği kaybetmesi de zorlaşır.

Ayrıca erkeğin kızın toyluklarını hezeyanlarını tölere edecek olgunlukta olması da ilişkinin devam etme olasılığını arttıran bir faktördür. Zannedilenin aksine iki ergenin bir kapta durması daha zordur. Fakat burada yazdıklarım erkeğin gerçekten kendi olgunluk yaşına (onun için bu yaş her kaç olacaksa) erişmiş olmasıyla mümkün.

İki İstisna:
1. Kız başına buyruk asi bir tipse yürümez. 2. Cinsellikten romantizm kaçışıyla uzak duran sorunlu bir tipse olmaz. Olgun erkeği bu kadar fakir bir cinsellik kesmez. Aşırı romantizm beklentisi, cinselliği romantizm eldiveniyle tutmaya çalışmak ciddi sorun belirtisidir. Hatta açık seçik yetersizlik kanıtıdır da diyebiliriz.

Not: Eğer bahsi geçen erkek bu yaşta hala Türkçe içine "yrs old" şeklinde ingilizce sokuşturan bir ergen sözlük yazarıysa. Bahsedilen olgunluk farkı yok hükmünde yer alacağından faydası da görülemeyecektir. İşte ilişki bu durumda yaş farkından(!) bitebilir.
  • neotunc  (12.07.18 13:07:10)
yrs olda niye bu kadar takıldınız? halbuki o yaş gurubu jargonuyla konuşmaya çalışmıştım.

  • gameofannen  (12.07.18 15:05:51)
Türkçe konuşulurken gereksiz şekilde yabancı sözcük kullanımı özentilik bu da ergenlik sayıldığından olgun yaşta fena halde utanılır ve yapılamaz. O kusuru işleme lüksü belli bir akıl yaşından sonra kalmıyor. İşte bu nedenle belirtilerden biri olarak gösterdim.

Kendim bu sitede hatta kendi bilgisayarımdaki herhangi bir metinde dahi gerçek kişiliğime dair doğru düzgün ipucu vermiyorum. (www.eksiduyuru.com) Her yaştan her telden yazıyorum fakat seninkinin amacını ve gerçeklik payını bilemem.

Olgun erkek genç kız ilişkisi 90'ların ortasına kadar kesin standart kabul ediliyordu zaten. Toplumsal kurallardan biriydi diyelim. Feministler ilk önce sermayeyi akabinde de medyanın tamamını ele geçirince tüm diziler ve filmlerde bunu aşağılamaya başladılar ve nihayetinde toplumsal normlarla oynandı. Toplum zaten koyun sürüsü ne versen onu yiyor. (Koyunla "haa evet" diyenler kastedildi.) Ardından eşit yaş ilişkisi geldi ve boşanma oranı %50'lere fırladı.

Bunlardan haberinin olmaması ve kişiliklerini gerçek amacı beyin yıkamak olan (tümü) dizilerle oluşturan bir ergen topluluğuna gelip danışman gibi değişkenler bende haklı olarak bazı sorular oluşturdu.

Yukarıda açıkladığım toplu beyin yıkamayla ilgili biraz daha açıklayıcı cevaplarım ve başlıklarım da oldu. Feminist egemen moderasyon tarafından sessiz sedasız silindiler. Bu da oyunun bir parçası. Kritik başlıklarını benim yaptığım gibi yedeklersen iyi olur.

Bence, ele geçirilmiş medya tarafından beyni yıkanmış toplumun tepkisinden tırsıp nabız yokluyorsan girme bu ilişkiye. Yok kişiliğin tek başına ayakta durabilecek kadar güçlüyse ve kızı da motive edebileceksen sorma bunlara.

Karşındaki kişiden daha ilk günden başkalarını dinlemeyeceğine ve onları ilişkiniz hakkında konuşturmayacağına dair söz al.
  • neotunc  (12.07.18 19:42:56)
evrensel ilişki yaşı limitinin dışında. formül için (bkz: 2'ye böl 7 ekle)

  • bykush  (22.07.18 17:30:56)
91'li kız ile 77'li erkek evlenen arkadaşım var, adam hatta yurt dışında yar. doç. İngiltere'de bir üniversitede. Ben kızı tanıyorum, üniversite sonrası hocasıyla çıkmaya başlıyor sonra evleniyorlar.
Annemle babam arasında da 18 yaş var, tek problem babam erken gitti öteki tarafa. Başka örnekleri de var etrafımda ama yaşlı olan taraf bunu sorun yapabiliyor, spora vs giderek aradaki farkı kapatmaya çalışıyor.

Bence rakama çok takılmamak lazım..

30 e
  • dapda  (01.08.18 09:08:49 ~ 09:09:56)