[]

trafik cezası

bugün e-devletten mesaj geldi de gördüm, tebligat yok. ceza tarihi 14 nisan, tutar da 235 tl. tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olacak:

1- mesaja ilaveten birkaç gün içinde tebligat da gelir mi?
2- %25 indirimden yararlanma şansım var mı yoksa aradan geçen zamanda faiz bile binmeye başlamış mıdır?
3- ödeyecek olursam sizce vergi dairesinden falan mı ödeyeyim internetten mi?
4- "ödeyecek olursam" dedim çünkü muayeneyi de yeni yaptırdığımdan, bir iki sene içinde borç faizlerinin silineceğini düşündüğümden %25 indirim yoksa ödemeyi düşünmüyorum şimdilik. faiz silinme durumunda 235'ten başka bir borcum olmuyor değil mi?

 
eve tebligat gelecek. evde yoksanız muhtara teslim edecekler. tebligatı teslim aldığınız günden itibaren 15 gün içinde öderseniz %25 indirimle ödeyeceksiniz. internetten ödeniyor. tebligattaki bilgileri manuel girerek ödemeniz lazım.


  • veritaslibertas  (09.07.18 17:18:11 ~ 17:18:27) 
tebligat gelecek. üzerine tarih atılacak. 15 gün içinde ödersen %25 indirimli ödeyeceksin. tebligat geldikten sonra bankaya gidip gişeden ödeyeceksin. (akbanktan ödeniyor sanırım.)


  • false pretension  (09.07.18 18:15:12) 
dün uzun yoldayken bir kaç kez radara yakalandım gibi oldu. ben böyle inşallah bir kere yakalanmışımdır derken, yani daha yoldayken edevletten ceza maili geldi. benim de 235, bugün ödedim, 176'ya indi. yanıltmayayım ama galiba 15 gün içinde ödemelere %25 indirim uygulanıyor. ben direk edevletin yönlendirdiği gib'den ödedim. seri nou girince çıkıyor.


  • puc  (09.07.18 18:54:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.